۱۸ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
مدیرعامل شرکت توتال:

فعالیت توتال در پارس جنوبی به خوبی ادامه دارد

پویان: کار روی پروژه گازی پارس جنوبی، به رغم عدم اطمینانی که از موضع ایالات متحده آمریکا در مورد اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران وجود دارد، با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

به گزارش عیارآنلاین، پاتریک پویان، مدیرعامل شرکت بین‌المللی توتال در مصاحبه‌ای با روزنامه لوموند فرانسه، درباره روند فعالیت این شرکت در ایران گفت: کار روی پروژه گازی پارس جنوبی، به رغم عدم اطمینانی که از موضع ایالات متحده آمریکا در مورد اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران وجود دارد، با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

تیرماه سال جاری، نخستین قرارداد بین‌المللی گازی در دوران پسابرجام، طبق الگوی جدید قراردادهای نفتی با توتال به‌عنوان رهبر یک کنسرسیوم فرانسوی- چینی- ایرانی به امضا رسید. این قرارداد ۲۰ ساله برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی منعقد شد. هزینه مستقیم این طرح ۸/  ۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود که حدود ۵۰ درصد از آن از سوی توتال پرداخت می‌شود و باقیمانده آن از سوی شرکای چینی و ایرانی تامین خواهد شد.

پویان در ادامه این مصاحبه گفت: توتال برای حفاظت از سرمایه‌گذاری خود در ایران در صورت اعمال دوباره تحریم‌ها، با متخصصان فرانسوی و اروپایی مشورت کرده است.

مدیرعامل این غول نفتی فرانسوی، در بخش دیگری از مصاحبه خود اعلام کرد «انتظار می‌رود سود خالص توتال در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۰ درصد بهتر از سود ۳/ ۸ میلیارد دلاری این شرکت در سال ۲۰۱۶ باشد که در نوع خود یک رکورد به شمار می‌رود.»

توتال تا چند روز آینده، گزارشی رسمی از نتایج فعالیت‌هایش در سه ماه چهارم و کل سال میلادی گذشته منتشر خواهد کرد. آن‌طور که پویان اعلام کرده است، این شرکت به سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر ادامه خواهد داد.

منبع: دنیای اقتصاد

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: