عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بودجه لازم برای وام اشتغال جوانان به وزارت ورزش پرداخت نشده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از روند پرداخت وام اشتغال به جوانان گفت: بودجه لازم برای وام اشتغال جوانان به وزارت ورزش پرداخت نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید ناصر موسوی لارگانی ، در خصوص وام اشتغال جوانان از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: طبق قانون قرار بود ۰٫۲۷ درصد از مالیات ارزش افزوده در اختیار وزارت ورزش و جوانان جهت هزینه‌کرد اشتغال جوانان و تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی قرار گیرد که طبق گزارش‌های واصله این بودجه تاکنون در اختیار وزارتخانه قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می‌رسد درصدی از بودجه مذکور در جای دیگر از مواد قانونی هزینه شده است؛ در حالی که انتظار داریم با توجه به اینکه جوانان یکی از مسائل مهم کشور محسوب می‌شوند، به وضعیت اشتغال و اماکن ورزشی مرتبط با آنها پرداخته شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر این بودجه در زمینه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در مناطق کمتر توسعه یافته نیز مصرف شود به نحوی برای جوانان هزینه شده است.

موسوی لارگانی در ادامه با بیان اینکه جوانان در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات حضور دارند، گفت: در شرایطی که جوانان در بحث انتخابات دولت و مجلس نقش‌آفرینی می‌کنند انتظار داریم قوانین مرتبط با آنها نیز به درستی اجرا شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت اشتغال جوانان در کشور تأکید کرد: متأسفانه رسیدگی به جوانان از سوی مسئولان اجرایی کشور مغفول مانده است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: