۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز تشکیل هیئت جذب مستقل در دانشگاه آزاد را صادر کرده است

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوزی برای تشکیل هیئت جذب مستقل در دانشگاه آزاد صادر کرده است و امیدواریم با این هیئت بتوانیم استادان متعهد و علمی را جذب کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اکبر ولایتی طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه وقتی می‌گوییم دانشگاه باید تمدن‌ساز باشد به این دلیل است که اسلام تمدن‌ساز است، گفت: زمانی متفکران غربی از روی بغض، منکر وجود تمدن اسلامی بودند و حداکثر کار مسلمانان را ترجمه علوم غربی قدیم می‌دانستند که ادعای ناجوانمردانه‌ای بود، در حالی که تمدن اسلامی بر اساس مبانی الهی است و الهیاتی که غرب دارد نیز سوغات اسلام است، چرا که غربی‌ها از قدیم دیدگاه مادی‌گرایانه داشتند و به جای اینکه غرب، مسیحی شود مسیحیت غربی و اروپایی شد.

وی با بیان اینکه ما به دلیل نحوست سلسله قاجار و پهلوی‌ در راس کار، از غربی‌ها عقب افتادیم، اظهار کرد: غربی‌ها توانستند جهان‌بینی آموزش عالی ما را عوض کنند و یکی از تحولاتی که باید ایجاد شود این است که در همه علوم یک بخش از علوم انسانی که منشأ وحی است، باید وجود داشته باشد.

ولایتی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد به دستور رهبری از دیماه سال گذشته تا کنون تحولاتی داشته است، گفت: مجموعه‌ای که به دانشگاه آزاد اضافه شده پایبندی خود به نظام و انقلاب و اسلام را نشان داده است و در هیچ کجای ایران این جمع پیشرو از نظر علمی و اعتقادی یافت نمی‌شود و روسای دانشگاه آزاد در ۲۱ استان هم تاکنون عوض شده‌اند که زحمات زیادی کشیده‌اند اما کسانی که با روش تحولی دانشگاه آزاد همراه و همگام بودند جایگزین این افراد می‌شوند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد با پول مردم ایجاد شده است و ملک شخصی کسی نیست و متعلق به تمام مردم است. ویژگی دانشگاه آزاد اسلامی این است که دچار دیوان ‌سالاری‌های محدود کننده نشده است و هر کس کار پژوهشی خوب و مفید داشته باشد مورد حمایت دانشگاه‌ آزاد قرار خواهد گرفت که طبق مصوبه هیئت امنای دانشگاه از ۱۰ درصد بودجه کل این دانشگاه برای امور پژوهشی اختصاص داده شده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم با همراهی یکدیگر بتوانیم به دانشگاه تمدن‌ساز دست پیدا کنیم به ویژه که دانشگاه آزاد می‌تواند و باید با این مجموعه مدیریتی در تمدن‌سازی بر اساس جهان‌بینی الهی پیشرو باشد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: