عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

با وام‌ مسکن به هیچ عنوان مشکل مردم حل نمی‌شود

علوی با بیان اینکه کمیسیون عمران بارها نسبت به مدل فعلی وام‌های مسکن اعتراض داشته گفت: ازجمله مهم‌ترین بحث‌های ما در کمیسیون عمران مدل فعلی وام‌های مسکن بوده است و این موضوع را بارها و بارها در جلساتی که با وزیر مسکن شهرسازی داشتیم مطرح کرده‌ایم.

سید احسن علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون سیاست‌های تحریک تقاضا و پرداخت وام مسکن از سوی دولت برای خانه‌دار کردن مردم گفت: سیاست‌های تحریک تقاضا در غالب پرداخت وام مسکن به دلیل اینکه مبتنی بر شرایط اقتصادی خانوارها نیست کارامدی لازم را برای خانه‌دار کردن مردم ندارد.

وی ادامه داد:در نظر گرفتن یک نسخه واحد برای کلیه طبقات اقتصادی قطعاً به هیچ عنوان منطقی نیست. دولت باید بداند که درحال حاضر اقشار کمتر برخوردار نیازمند مسکن هستند.

نماینده مردم سنندج با بیان اینکه کمیسیون عمران بارها نسبت به مدل فعلی وام‌های مسکن اعتراض داشته گفت: ازجمله مهم‌ترین بحث‌های ما در کمیسیون عمران مدل فعلی وام‌های مسکن بوده است و این موضوع را بارها و بارها در جلساتی که با وزیر مسکن شهرسازی داشتیم مطرح کرده‌ایم.

علوی با بیان اینکه دولت باید برای حوزه مسکن چاره‌ای بیاندیشد گفت: ما معتقدیم دولت باید برای رونق مسکن چاره‌ اندیشی کند. تخصیص منابع مالی مشخص و ورود به حوزه ساخت و تولید مسکن ازجمله راهکارهای پیشنهادی برای دولت است.

وی ادامه داد: مدل‌های ازجمله اجاره به شرط تملیک و مسکن مهر نمونه‌های موفقی برای خانه‌دار کردن مردم بودند که دولت باید از تجربیات این طرح‌ها استفاده کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تصریح کرد: دولت باید اقدامات جدی در حوزه مسکن داشته باشد؛ چراکه با این وام‌های مسکن به هیچ عنوان مشکل مسکن مردم حل نخواهد داشت.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: