معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت:

وزارت بهداشت ۱۳۰ هزار میلیارد ریال از بیمه‌ها طلب دارد

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالبات معوقه دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه گر حدود ۱۳۰هزار میلیارد ریال است که این عدد در نوع خود بی سابقه است.

به گزارش عیارآنلاین، سیدعلی صدرالسادات، روز چهارشنبه افزود: هم اکنون همه تلاش مسئولان وزارت بهداشت بر این است که دولت و سازمان تامین اجتماعی نسبت به تامین و پرداخت آن به وزارت بهداشت اقدام کند تا بتوانیم مطالبات معوقه کارکنان وزارت بهداشت و مراکز بهداشتی-درمانی را پرداخت کنیم.
وی گفت: با توجه به محدودیت منابع و شرایط حاکم بر بودجه کشور معاونت توسعه مدیریت و منابع با حمایت و تلاش وزیر بهداشت و استفاده از ظرفیت های موجود در قوانین بالادستی، استفاده از ابزارهای نوین مالی و تخصیص نقدی تلاش هایی را در جهت تسهیل امور دانشگاه های علوم پزشکی انجام داده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به اقدامات صورت گرفته با توجه به ظرفیت های موجود در بودجه سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: تسویه دو هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال از بدهی دارویی دانشگاه های علوم پزشکی از طریق اوراق تسویه خزانه و تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریال در قالب افزایش ۱۰درصد سقف مصوب بودجه دانشگاه به صورت اوراق خزانه اسلامی در جهت پرداخت بدهی دانشگاه های علوم پزشکی از جمله اقدامات سال ۹۶ است.
صدرالسادات اضافه کرد: وصول و ارسال ۱۶هزار میلیارد ریال از مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان بیمه سلامت بر اساس تفاهم های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه به نسبت ۶۰ درصد برای دارو و ۴۰درصد برای ملزومات مصرفی پزشکی اقدام دیگری است که در این راستا انجام شده است.
وی در ادامه به تفاهمنامه ای با سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: تفاهم با سازمان تامین اجتماعی در جهت پرداخت بخشی از مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی به میزان ۱۰هزار میلیارد ریال که هفت هزار میلیارد ریال آن نقد و سه هزار میلیارد ریال آن اوراق خزانه اسلامی است انجام شد. همچنین تامین مالی ۱۷ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال از منابع طرح تحول سلامت از طریق انتشار اوراق صکوک مرابحه اسلامی با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی و پرداخت به دانشگاه ها صورت گرفته است.
وی ابراز کرد: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت پیگیر دریافت تخصیص های صادره و تخصیص های بهمن و اسفند سال جاری است که امیدواریم تا پایان امسال منابع باقیمانده از ردیف های ستادی و نیز طلب از بیمه ها در حد قابل قبولی تامین و پرداخت شود تا شاهد حل بخش قابل توجهی از صدرالسادات تاکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی در شرایط فعلی از هرگونه تلاشی در جهت کنترل هزینه ها دریغ نکنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: