رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سند سالمندی برای تصویب به دولت ارسال شده است

انوشیروان محسنی بندپی: باید برای حمایت‌های اجتماعی و روانی از سالمندان و همچنین توسعه مراکز اقامتی و نگهداری از آنان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد که بر همین اساس اجلاس منطقه‌ای سالمندان با همکاری سازمان‌های بین‌المللی حوزه سالمندی با محور دبیرخانه شورای سالمندان سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. یکی از اقدامات مثبت و اثربخش سازمان بهزیستی کشور تدوین سند سالمندی است. هم‌اکنون این سند در اختیار هیئت دولت قرار گرفته است و با توجه به وضعیت کنونی در صورتی که برای جمعیت سالمند آینده برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری نشود در آینده با چالش‌های بسیاری در این زمینه مواجه خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین، انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور  با اشاره به رشد پدیده سالمندی در کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه جمعیت کشور رو به سالمندی حرکت می‌کند و براساس آخرین سرشماری حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند باید تدابیری برای رفاه و آسایش این قشر فراهم کنیم.

وی جمعیت سالمندان کشور را به تفکیک جنسیت اعلام کرد و گفت: سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت سالمند کشور را زنان و سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را مردان تشکیل می‌دهند که باید درنظر داشته باشیم با توجه به بررسی‌های صورت گرفته پیش بینی می‌شود در۳۰ سال آینده شاهد افزایش ۳۰درصدی جمعیت سالمندان کشور باشیم.

محسنی بندپی با اشاره به افزایش سن امید به زندگی یادآور شد: خوشبختانه پس از انقلاب و با پیشرفت علم و فناوری میانگین سن امید به زندگی در کشور افزایش یافته است به طوری که هم اکنون سن امید به زندگی در زنان به ۷۸ سال و در مردان به ۷۳ سال رسیده است در حالی که پیش از پیروزی انقلاب میانگین سن بین ۵۵ تا ۶۵ سال بود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اجرای برنامه‌ریز‌ی‌ها و سیاست‌گذاری‌های لازم برای حمایت از جمعیت سالمند کشور اظهار کرد: باید برای حمایت‌های اجتماعی و روانی از سالمندان و همچنین توسعه مراکز اقامتی و نگهداری از آنان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد که برهمین اساس اجلاس منطقه‌ای سالمندان با همکاری سازمان‌های بین‌المللی حوزه سالمندی با محور دبیرخانه شورای سالمندان سازمان بهزیستی برگزار می‌شود.

وی یکی از اقدامات مثبت و اثربخش سازمان بهزیستی کشور را تدوین سند سالمندی اعلام کرد و گفت: هم اکنون این سند در اختیار هیات دولت قرار گرفته است و با توجه به وضعیت کنونی در صورتی که برای جمعیت سالمند آینده برنامه‌ریزی و سیاست گذاری نشود در آینده با چالش‌های بسیاری در این زمینه مواجه خواهیم بود.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: