عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

ناکارآمدی وام خرید مسکن برای خانه‎دار کردن مردم

کاظم زاده با بیان اینکه سیاست‌های نظیر صندوق پس‌انداز مسکن یکم و وام‌های اوراقی مسکن مدل مناسبی برای خانه‌‌دار کردن مردم نیستند گفت: اینکه مردم مبالغی را سپرده‌گذاری کنند و بعد یک سال وام مسکن بگیرند و یا از وام‌های با اوراق استفاده کنند با توجه به تورم موجود اصلا جواب نمی‌دهد و مدل مناسبی نیستند.

شادمهر کاظم زاده، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون سیاست‌های فعلی دولت برای خانه‌دار کردن مردم از طریق پرداخت وام‌های مسکن گفت: تامین سرمایه برای تولید و رونق مسکن ضرورتی است که دولت باید در مسیر آن حرکت کند.

وی ادامه داد: رونق تولید مسکن با توجه به ابعاد گسترده آن می‌تواند ۳۰ درصد اقتصاد را تحرک ببخشد.

نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه سیاست‌های نظیر صندوق پس‌انداز مسکن یکم و وام‌های اوراقی مسکن مدل مناسبی برای خانه‌‌دار کردن مردم نیستند گفت: اینکه مردم مبالغی را سپرده‌گذاری کنند و بعد یک سال وام مسکن بگیرند و یا از وام‌های با اوراق استفاده کنند با توجه به تورم موجود اصلا جواب نمی‌دهد و مدل مناسبی نیستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس درخصوص راه‌حل پیشنهادی خود برای خانه‌دار کردن مردم گفت: باتوجه به اینکه در کنار وام مسکن ساخت و تولید مسکن هم باید افزایش پیدا کند. بهترین راه‌حل برای خانه‌دار کردن مردم ارائه الزاماتی برای بانک‌ها در جهت اختصاص بخشی از سرمایه‌هایشان برای تولید مسکن است.

کاظم زاده پیرامون اهمیت تولید مسکن گفت: عرضه و تولید مسکن باید افزایش پیدا کند؛ چراکه هم مردم خانه‌دار می‌شوند و هم می‌تواند زمینه اشتغال زیادی را فراهم کند.

وی در پایان افزود: کمیسیون عمران مجلس، جلسه‌ای با حضور مسئولین بانک مرکزی، بانک مسکن و ملی جهت تغییر سیاست‌های بانک‌ها برای ورود به حوزه مسکن داشته است.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: