مشکل مجوز فروش سوخو ۱۰۰ به ایران ( اوفک) در آینده نزدیک حل خواهد شد

هواپیمای سوپر جت ۱۰۰ روسی روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست. این هواپیما بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار قیمت دارد و در آینده نزدیک مشکل مجوز فروش آن به ایران ( اوفک)  حل خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، یک فروند هواپیمای سوپر جت ۱۰۰ روسی روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست تا در معرض دید شرکت های هواپیمایی ایرانی قرار گیرد.

سوخو بلافاصله پس از جدی شدن خرید هواپیماهای غربی توسط هما سرسختانه به دنبال فروش هواپیمای خود به ایرلاین های ایرانی بوده است.

این هواپیما به آشیانه آسمان انتقال یافت و سفرای روسیه و ایتالیا نیز در تهران نیز در محل حضور داشتند.

مقصود اسعدی سامانی در حاشیه مراسم معرفی این هواپیما در جمع خبرنگران افزود: قیمت مورد انتظار این هواپیما بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار است و در آینده نزدیک مشکل مجوز فروش آن به ایران ( اوفک)  حل خواهد شد.
وی با بیان اینکه چند شرکت ایرانی برای استفاده از این هواپیما ابراز علاقه کرده اند، اظهار داشت: اکنون ۱۰ درصد پروازها در ۴۵ فرودگاه کشور انجام می شود و استفاده از هواپیماهای کوچک در این فرودگاه ها برای شرکت های هوایی صرفه اقتصادی دارد که در عمل می تواند این فرودگاه ها را به یکدیگر متصل کند.

سوخو سوپر جت ۱۰۰ یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای با ظرفیتی بین ۷۵ تا ۹۵ صندلی است که شرکت روسی سوخو از سال ۲۰۰۰ میلادی طرح ساخت آن را کلید زد و از سال ۲۰۰۸ میلادی وارد صنعت هوایی جهان شد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: