۲۲ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، جلال محمودزاده ، در خصوص حمایت ویژه برخی از استان‌ها برای کشت گندم به منظور حفظ منابع آبی، اظهار داشت: عمده کشت گندم در کشور به صورت دیم است و از آب کشاورزی و آبیاری استفاده نمی‌کند و آب مورد نیاز کشت خود را از طریق بارش باران تامین می‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشت گندم را نمی‌توان مانند کشت برنج منطقه‌ای کرد، گفت: کشت گندم آب کمتری را نیاز دارد و در همه‌جای کشور کشت می‌شود، بدون کشت گندم نمی‌توان سایر محصولات را کشت کرد، گندم محصولی است که در تناوب قرار می‌گیرد.

نماینده مردم مهاباد با اشاره به اینکه گندم کشت استراتژیک و مورد نیاز جامعه است، ادامه داد: لازمه خودکفایی در این محصول حمایت از کشت آن در تمامی استان‌ها است، گندم مانند برنج نیست که آن را در شهرهای شمالی کشور محدود کنیم و به دلیل بالا بودن آب مورد نیاز زیاد در شهرهای دیگر کشت نشود.

وی اضافه کرد: کشت گندم به دلیل اینکه نیاز اساسی مردم است، در تناوب زراعی قرار میگیرد و به‌صورت وسیع در کشور کشت می‌شود باید مورد حمایت قرار گیرد و خودکفایی در تولید این محصول تداوم پیدا کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان، خاطرنشان کرد: محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: