با توزیع ذرت و کنجاله سویا در بازار جلوی افزایش قیمت بیشتر آن‌ها گرفته شد

رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه توزیع نهاده ادامه دارد، گفت: عمده مطالبات دامداران بابت خرید توافقی شیرخام پرداخت شده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید احمد مقدسی با بیان اینکه قیمت ذرت دامی نسبت به یک ماه قبل حدود ٢٠٠ تومان کاهش یافته است، اظهارداشت: قیمت این نهاده در بازار به ١١۴٠ تومان رسیده بود اما هم اکنون حدود ٢٠٠ تومان کاهش یافته و به ٩٢٠ تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت ذرت قبل از این نا بسامانی های بازار ٧٢٠ تومان بود، افزود: متاسفانه در کشور ما وقتی کالایی بالا می رود، دیگر به نرخ اولیه خود بازنمی گردد؛ به عنوان مثال ذرت قبلا ٧٢٠ تومان بوده اما در شرایط کنونی ما از اینکه نرخ آن ٢٠٠ تومان کاهش یافته و به ٩٢٠ تومان رسیده است، خوشحال هستیم!

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور اضافه کرد: قیمت کنجاله سویا نیز در بازار به ١٨٩٠ تومان رسیده بود که شرکت نهاده های دامی جاهد اقدام به توزیع این نهاده با قیمت ١٧٠٠ تومان کرد و هم اکنون نرخ آن در بازار آزاد به ١٧۴٠ تومان رسیده است.

به گفته مقدسی اگر شرکت نهاده های دامی جاهد به بازار کنجاله ورود نمی کرد نرخ این نهاده تا ٢٠٠٠ تومان هم افزایش می یافت.

وی افزود: هم اکنون نیز شرکت نهاده های دامی جاهد و شرکت پشتیبانی امور دام نهاده های کنجاله سویا، ذرت و جو توزیع می کنند.

مقدسی درباره اینکه با این شرایط آیا پیش بینی کاهش بیشتر قیمت نهاده ها را می کنید؟، ادامه داد: امیدوار هستیم این اتفاق رخ دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حجم خرید توافقی شیرخام توسط دولت کم شده است، گفت: دلیل این امر آن است که کارخانجات لبنی خود، شیر دامداران را جمع آوری می کنند و می خرند؛ اگر زمانی دوباره نیاز باشد، دولت حجم خرید را افزایش خواهد داد.

مقدسی درباره آخرین وضعیت مطالبات دامداران نیز گفت: عمده مطالبات تولیدکنندگان پرداخت شده است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: