۱۴ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵

راه برون رفت بخش کشاورزی از رکود، توسعه صنایع تبدیلی است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس، گفت: راه برون رفت بخش کشاورزی از رکود صنایع تبدیلی است، زیرا در بخش کشاورزی تولید انبوه داریم اما همیشه تهدید ماندن محصول روی دست کشاورز وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اکبری درخصوص اهمیت صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، اظهار داشت: راه برون رفت بخش کشاورزی از رکود صنایع تبدیلی است، زیرا در بخش کشاورزی تولید انبوه داریم اما همیشه تهدید ماندن محصول روی دست کشاورز وجود دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال جاری شاهد بودیم که محصول سیب استان‌های غربی کشور به یک تهدید تبدیل شد، گفت: نه‌تنها باغداران رویای توسعه این باغات خود را ندارند بلکه در حال تبدیل باغات هستند که دلیل آن نبود زیرساخت‌های صنایع تبدیلی در کشور است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بسیاری از استان‌های کشور ظرفیت‌های بالقوه بسیار بالایی وجود دارد که به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی دیده نمی‌شوند، ادامه داد: در صورتی که حلقه‌های مفقوده زنجیره تولید ایجاد نشوند نمی‌توانیم شاهد تولید باشیم.

وی با بیان اینکه صنایع تبدیلی جزء صنایع آشتی با محیط هستند، تصریح کرد: این صنایع مانند صنایع پتروشیمی نیستند که مصرف آب بالایی داشته باشند و پسماند‌های صنایع تبدیلی عموما پسماندهای آلی هستند که مخرب و مضرب طبیعت نیستند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس در پایان، خاطرنشان کرد: هرقدر بتوانیم تمهیدات و زمینه‌سازی حضور فعال بخش خصوصی در توسعه صنایع تبدیلی را فراهم کنیم قطعا می‌توانیم شاهد فرصت‌های اشتغال‌زایی بیشتری در این حوزه باشیم.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: