رئیس انجمن صنفی گاوداران:

عمده جو مصرفی دام کشور از‌طریق واردات تامین می‌شود و نوسانات ارز بر قیمت آن تأثیرگذار است

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: در چند روز گذشته، بی‌ثباتی نرخ ارز بر نوسان قیمت خوراک دام دامن زده است.

به گزارش عیارآنلاین، احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران از التهاب مجدد بازار نهاده های دامی خبر داد و گفت: در چند روز گذشته، بی‌ثباتی نرخ ارز بر نوسان قیمت خوراک دام دامن زده است.

وی با اشاره به اینکه عمده جو مصرفی دام کشور از طریق واردات تامین می شود، افزود: با توجه به آنکه واردات جو با ارز آزاد به کشور صورت می‌گیرد، انتظار می‌رود که به منظور تولید کالای ارزان قیمت، در جهت تخصیص ارز مبادله ای تمهیداتی اندیشیده شود.

مقدسی با اشاره به اینکه نوسان نرخ ارز ضربه مهلکی به پیکره تولید وارد خواهد کرد، بیان کرد: حمایت از تولیدکننده با تکیه بر منابع داخلی، حفظ امنیت غذایی و اشتغال را در بر دارد که به همین خاطر ارز مبادله ای به جای واردات کالای نهایی باید به مواد اولیه اختصاص یابد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران نرخ هر کیلو جو در بنادر شمالی را هزار و ۴۰ تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر کیلو ذرت از ۸۹۰ به ۹۱۵ تومان و کنجاله سویا از هزار و ۷۴۰ به هزار و ۷۵۰ تومان تحویل در بنادر جنوبی افزایش یافت.

به گفته وی؛ نوسان نرخ ارز به سبب بالارفتن نرخ نهاده های تولید تاثیر بسزایی در افزایش قیمت تمام شده شیر و گوشت قرمز دارد.

مقدسی درباه آخرین وضعیت توزیع نهاده های دولتی، گفت: تا کنون ۴ هزار تن کنجاله سویا و ذرت توسط شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت نهاده های دامی جاهد در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: