۱۶ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
وزارت جهاد کشاورزی:

هیچ‌ نوع محصول تراریخته‌ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی‌شود

وزارت جهاد کشاورزی با رد ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود.

به گزارش عیارآنلاین، در پی انتشار مطلبی در خصوص «کشت صنعتی برنج تراریخته» در خبرگزاری تسنیم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن رد این ادعا با ارائه توضیحاتی اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود.متن این توضیحات به شرح زیر است:

همان طور که بارها اعلام شده است،هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود اما تحقیق و پژوهش درباره محصولات تراریخته به عنوان یک علم و تکنولوژی در کشور آزاد است و هم اکنون سازمان ها و موسسات تحقیقاتی بخش کشاورزی پژوهش های مختلفی بر روی محصولات تراریخته انجام می دهند.

این گزارش در ادامه با تاکید بر این که براساس قانون ایمنی زیستی، ورود محصولات تراریخته به عرصه نیازمند تایید کمیته ای متشکل از وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست است،تصریح می کند: تاکنون مجوزی برای ورود محصولات تراریخته خوراکی به عرصه صادر نشده است.

این گزارش در ادامه با اشاره به ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم مبنی بر کشت برنج تراریخت در یک میلیون هکتار از اراضی کشور تاکید می کند:کل سطح زیرکشت برنج در کشور کمتر از ۶۰۰ هزار هکتار است چگونه ممکن است در یک میلیون هکتار آن برنج تراریخت تولید شود؟ بنابراین این ادعای بی اساس قویا تکذیب می شود.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: