معاون وزیر صنعت : بیش از ۴۶۰۰ طرح صنعتی امسال در کشور بهره برداری شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، چهار هزار و ۶۱۶ طرح صنعتی در کشور به بهره برداری رسید که این تعداد تا پایان سال جاری به شش هزار طرح می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمود نوابی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی رودسر اظهار کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی میزان اشتغالی که برای حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری پیش بینی و ابلاغ کرد؛ ۲۵۵ هزار شغل بود که تاکنون ۳۷۵ هزار شغل ایجاد شده و تا پایان سال این رقم به ۴۵۰ هزار شغل می رسد.
وی افزود: هدفگذاری برای سال آینده در حوزه صنعت ، معدن و تجارت، ۵۳۰ هزار شغل است که ۱۰هزار شغل در زمینه کسب و کارهای نوین در نظر گرفته شده تا حرکت جدیدی در این زمینه ایجاد شود.
نوابی تصریح کرد: بخش شرکت های بزرگ موضوعی و تخصصی صادراتی درچرخه صنعت کشور وجود ندارد و در این زمینه بیشتر بازار روسیه و قطر فعال هستند اما هم اکنون در کشور ما با کد صادراتی کالا صادر می شود که باید در این زمینه شرکت هایی تخصصی ایجاد شوند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در کشور جای شرکت های بزرگ بسته بندی و صادراتی خالی است، گفت: باید شرکت های بزرگ بسته بندی ایجاد شوند و بتوانند طبق سفارش بسته بندی کنند و اگر در استان گیلان، شرکت های بزرگ تخصصی بسته بندی تمایل به سرمایه گذاری داشته باشند؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به آنان کمک می کند تا این واحدهای بزرگ راه اندازی شده و بتوانند کمک کنند.
وی یکی از ظرفیت های خالی در کشور را تولید پارچه مشکی ذکر کرد و گفت : تاکنون این پارچه ها توسط کشورهای ژاپن و سوئیس برای ایران تولید می شد درحالیکه در داخل، ظرفیت تولید ۵۰میلیون متر پارچه مشکی با فناوری نانو وجود دارد که توسط بنیاد مستضعفان، یک واحد با ظرفیت تولید ۱۰میلیون متر در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با یادآوری ظرفیت صنعت نساجی گیلان، بر لزوم اهتمام به احیای این صنعت در استان با توجه به ظرفیت پیش گفته تاکید کرد.
به گفته نوابی، قبل از پیروزی انقلاب ۲ شهرک با یک هزار واحد صنعتی در کشور وجود داشت ولی هم اکنون ۸۴ هزار واحد صنعتی در کشور فعال است ضمن اینکه ۸۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی نیز در کشور وجود دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این مراسم گفت: بازارهای ۳۰۰میلیون نفری منطقه ظرفیت مناسبی است که پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان استان قرار دارد.
فرهاد دلقپوش با اشاره به حمایت از تولید صادرات محور در گیلان افزود: با ایجاد واحدهای صنعتی باید بتوانیم برای جوانان جویای کار استان در سایه رونق تولید، اشتغال ایجاد کنیم و از این محرومیت سبز بیرون آییم.
به مناسبت دهه مبارک فجر، با حضور سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سردخانه پنج هزار تنی و شرکت صنایع بسته بندی سبزیجات در شهرک صنعتی رودسر افتتاح شد. در مجموع با افتتاح دو واحد صنعتی یادشده، برای ۴۱ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.
شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: