۱۹ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱

مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب: راه‌آهن آستارا ـ آستارا، ایران را به کشورهای CIS متصل می‌کند

مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا، ایران را از طریق جمهوری آذربایجان و روسیه به کشورهای CIS متصل می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، علی خدایی عصر امروز در جریان بازدید از بارانداز آستارا- آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: نخستین قطار باری به صورت آزمایشی مصادف با ایام‌الله دهه فجر از طریق خط‌ریلی آستارا- آستارا وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شد.

مدیرکل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب کشور با بیان اینکه تعداد واگن‌های این قطار روسی را ۶ واگن حامل تخته نراد و ام.دی.اف است تصریح کرد: براساس تفاهم‌نامه امضاشده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان قرار است قطارهای باری زیادی وارد خط ریلی آستارا- آستارا شود.

وی محموله قطارهای باری که در آینده قرار است وارد خط‌ریلی آستارا- آستارا شود را غلات، چوب‌آلات، مواد نفتی و مواد معدنی دانست و خاطرنشان کرد: تعداد قطارهای خط‌ریلی آستارا- آستارا در هفته دو قطار با ظرفیت بالای ۶ واگن پیش‌بینی شده است.

خدایی با اشاره به اینکه راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا جمهوری اسلامی ایران را از طریق جمهوری آذربایجان و روسیه به کشورهای CIS و فنلاند متصل می‌کند، بیان کرد: توسعه بارانداز آستارا- آستارا در دستور کار پیمان‌کار پروژه قرار گرفته و با جدیت در حال پیگیری است.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: امیدواریم بهره‌برداری موقت و آزمایشی از راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا برای مردم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برکات فراوانی به همراه داشته باشد.

ولی داداشی با تأکید بر توسعه و تجهیز بارانداز آستارا- آستارا بیان کرد: در خصوص توسعه و تجهیز بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا به شدت پیگیر بوده و در تلاش هستیم تا راه‌آهن آستارا- آستارا به راه‌آهن آستارا- رشت و رشت- قزوین متصل شود.

وی اتصال راه‌آهن آستارا- آستارا به راه‌آهن رشت- قزوین را باعث توسعه همه‌جانبه کشور دانست و افزود: از مقامات دولت جمهوری آذربایجان انتظار داریم تا به قولی که در خصوص جابه‌جایی یک میلیون تن کالا در سال از طریق خط‌ریلی آستارا ـ آستارا داده‌اند عمل کنند.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: