عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

بافت‌های فرسوده فرصتی برای جبران کم‌کاری دولت در بخش مسکن

کوسه غراوی با بیان اینکه بافت‌های فرسوده بهترین فرصت برای تولید و عرضه مسکن هستند گفت: در چند سال گذشته دولت در بخش مسکن کارایی لازم را نداشته است در همین راستا، بافت‌های فرسوده کشور می‌توانند فرصتی برای جبران کم‌کاری دولت در بخش مسکن باشد. در جلسه‌ای که با دکتر آخوندی داشتیم، متذکر شدیم بافت‌های فرسوده کشور مستعد خانه‌سازی و تولید مسکن هستند.

شهرام کوسه غراوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون در پیش گرفتن سیاست‌هایی هچون پرداخت وام  خرید مسکن از سوی دولت برای رونق و خروج مسکن از رکود فعلی آن گفت: سیاست‌های ازقبیل پرداخت وام مسکن هیچ فایده‌ای برای مردم و به دنبال آن خروج مسکن از رکود حاکم بر آن را ندارد.

وی ادامه داد: درحال حاضر تسهیلات خرید مسکن دارای سود و اقساط بازگشتی بالا هستند به همین دلیل عموم مردم نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کنند.

نماینده مردم گلستان با بیان اینکه دولت باید به سمت عرضه و تولید مسکن حرکت کند گفت: در شرایط فعلی که در رکود ساخت‌وساز قرار داریم دولت باید سیاست‌های عرضه  و تولید مسکن را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: متاسفانه در حوزه مسکن مطالعات کارشناسی صورت نمی‌گیرد. درخواست مجلس و کمیسیون عمران این است که دولت شرایط را برای خانه‌دار کردن مردم تسهیل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بافت‌های فرسوده بهترین فرصت برای تولید و عرضه مسکن هستند گفت: در جلسه‌ای که با دکتر آخوندی داشتیم، متذکر شدیم بافت‌های فرسوده کشور مستعد خانه‌سازی و تولید مسکن هستند. چراکه تمام زیرساخت‌‌های لازم همچون آب، برق، گاز، مدرسه و سایر زیرساخت‌های فیزکی و فرهنگی در آن مناطق وجود دارد.

وی ادامه داد: نوسازی بافت‌های فرسوده کشور علاوه بر تولید و عرضه مسکن، شرایط را برای جلوگیری از حواثی همچون تخریب خانه‌ها در اثر زمین لرزه فراهم می‌کند.

کوسه غراوی در پایان تصریح کرد: دولت در چند سال گذشته در بخش مسکن کارایی لازم را نداشته است در همین راستا، بافت‌های فرسوده کشور می‌توانند فرصتی برای جبران کم‌کاری دولت در حوزه مسکن باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: