عضو کمیسیون بهداشت:

افزایش غیرمنطقی تعرفه‌ها سلامت مردم را تهدید می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: افزایش غیرمنطقی تعرفه ها تهدید سلامت مردم، ورشکستگی بیمارستان ها، مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی را به دنبال دارد.

به گزارش عیارآنلاین، همایون یوسفی در مورد مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مبنی بر عدم تغییر تعرفه های پزشکی، گفت: حوزه سلامت سیستم اقتصادی قوی دارد که طی سال های متمادی شکل گرفته و مبتنی بر نیازهای مردم و خدمات ارائه شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تصمیمات آنی نمی توان اقتصاد سلامت را دچار چالش کرد، افزود: افزایش غیرمنطقی تعرفه ها تهدید سلامت مردم، ورشکستگی بیمارستان ها، مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: از سویی در آینده مجبور خواهیم شد با هزینه بیشتری مشکلات به وجود آمده ناشی از افزایش تعرفه ها را جبران کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه تعرفه های پزشکی باید متناسب با شرایط اقتصادی جامعه تعیین شده و افزایش یابد، تصریح کرد: متناسب سازی تعرفه های پزشکی به نفع مردم و سلامت جامعه است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس دهم، یادآور شد: نظر منطقی این است که در مورد میزان تعرفه ها متناسب با شرایط کشور و حوزه سلامت تصمیم گیری کرد نه بر اساس مباحث غیرواقعی.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: موضوع تعرفه ها باید مجددا در صحن علنی مجلس بررسی شود و انتظار داریم نمایندگان به نحوی در این رابطه تصمیم گیری کنند که در آینده مردم و سیستم سلامت متحمل هزینه سنگین نشوند.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: