عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

ذوب آهن باید ریل با کیفیت و استاندارد تولید کند

سبحانی‌فر با بیان اینکه ذوب آهن باید ریل با کیفیت و استاندارد تولید کند گفت: ریل یه کالای استراتژیک و حساس است که ایمنی در آن به دلیل جابه‌جای مسافران نقش تعیین کننده دارد. ذوب آهن اصفهان باید خط تولید ریل خود را تکمیل کند و ریل با کیفیت بالا را در اختیار بهره‌برداران قرار دهد.

رمضانعلی صبحانی‌فر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حمل‌ونقل عیارآنلاین، پیرامون عدم تولید ریل ملی گفت: حمل‌ونقل ریلی یکی از محورهای اصلی برنامه برنامه ششم توسعه است و برای کشور مزیت بسیار بالایی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، امنیت بالا و کاهش هزینه‌های جابه‌جایی بار و مسافر ازجمله مزیت‌های حمل‌ونقل ریلی محسوب می‌شوند. علی‌رغم این همه مزیت، متاسفانه در این بخش غفلت کرده‌ و نتوانسته‌ایم به خوبی از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه حمل‌ونقل ریلی تسهیل کننده صادرات است گفت: در حال حاضر یکی موانع صادرات در کشور هزینه بالای حمل‌ونقل جاده‌ای است که توجیه اقتصادی برای صادرات ندارد. کشور افریقای جنوبی از ما سیمان می‌خواهد اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی امکان صادرات سیمان وجود ندارد؛ این درحالی است که معادن سیمان کشور با ۶۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند.

سبحانی‌فر با بیان اینکه تولید ریل ملی قدمی در راستای توسعه شبکه ریلی کشور است گفت: تولید ریل ملی با توجه به نیاز کشور به ریل و همچنین اشتغال‌زایی فراوان و جلوگیری خروج ارز از کشور دارای اهمیت بالایی است.

نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه ذوب آهن توانایی تولید ریل را دارد گفت: ریل یه کالای استراتژیک و حساس است که ایمنی در آن به دلیل جابه‌جای مسافران نقش تعیین کننده دارد. در همین راستا، شرکت ذوب آهن اصفهان خط تولیدی وارد کشور کرده است و توانایی تولید ریل استاندارد را دارد.

وی ادامه داد: ذوب آهن اصفهان باید خط تولید ریل خود را تکمیل کند و ریل با کیفیت بالا را در اختیار بهره‌برداران قرار دهد.

این نمایده مجلس در پایان تصریح کرد: باتوجه به فراهم بودن زیرساخت‌های اولیه تولید ریل، کمیسیون صنایع و معادن مجلس از وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت و شرکت ذوب آهن خواسته است فرایند تولید ریل ملی را تسهیل کنند.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: