رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده:

دامپزشکی اجرای صادرات دام زنده را متوقف نگه داشته است

رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده، از متوقف شدن طرح صادرات دام زنده در ازای واردات گوشت قرمز خبر داد و گفت: سازمان دامپزشکی صادرات دام زنده را متوقف کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، «منصور پوریان» افزود: بیست و پنجم دی ماه امسال نامه ای از سوی «علی اکبر مهرفرد» قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی به رییس کل سازمان توسعه تجارت مبنی بر واردات لاشه گوشت قرمز در ازای صادرات دام زنده صادر شد، اما تاکنون این طرح عملیاتی نشده است.
وی با بیان اینکه این نامه برای اجرا به گمرک جمهوری اسلامی و سازمان دامپزشکی کشور نیز ابلاغ شده است، افزود: با اینکه یک ماه از ابلاغ این نامه می گذرد، تاکنون سازمان دامپزشکی اقدامی برای اجرایی کردن این طرح انجام نشده است.
پوریان اضافه کرد: این طرح در شرایطی متوقف شده است که دامپروری کشور با دام مازاد مواجه است و دامپروران در این شرایط متضرر شده اند.
به گزارش ایرنا، سالانه ۸۴۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید و ۱۰۰ هزارتن گوشت قرمز نیز وارد می شود.
ماه رمضان امسال (اوایل خرداد) برای تنظیم بازار گوشت قرمز و تنظیم بازار در کنار واردات شرکت پشتیبانی امور دام کشور، واردات گوشت گوسفندی گرم از کشورهای استرالیا، ارمنستان، گرجستان، داغستان، مغولستان، روسیه، قرقیزستان و قزاقستان کلید خورد.
در آن زمان قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گوساله در خرده فروشی های سطح شهر با قیمت هایی بیش از نرخ مصوب بین ۳۸۰ تا ۴۵۰ هزار ریال عرضه می شد، به طوری که با قیمت های بیش از ۵۰۰ هزار ریال به دست مصرف کنندگان می رسید.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: