عضو هیات رئیسه کمسیون فرهنگی:

در موضوع ورزش بانوان فراکسیون زنان پیشنهاداتی را در صحن علنی ارائه خواهد کرد

ذوالقدر: توجه به حوزه ورزش بانوان یکی دیگر از محورهایی است که فراکسیون زنان و اعضای کمیسیون فرهنگی به آن توجه ویژه‌ای داشته و قطعا در این مورد پیشنهادات مهمی را در صحن علنی مجلس ارائه خواهند داد.

به گزارش عیارآنلاین، سیده فاطمه ذوالقدر بودجه فرهنگ و هنر در لایحه بودجه ۹۷ را مورد انتظار مجلس به ویژه کمیسیون فرهنگی ارزیابی نکرد و گفت: در این حوزه اعضای کمیسیون فرهنگی به هیچ وجه با حذف نهادهای نظارت پذیر و با بازده مناسب موافق نیستند لذا به نظر می‌رسد که نمایندگان مردم در صحن علنی تصمیمی بر این مبنا اتخاذ کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم ۰٫۶ درصدی حوزه فرهنگ از بودجه سال ۹۷، عنوان کرد: چرا باید بودجه نهادهایی مثل نهاد کتابخانه‌ها یا سازمان میراث فرهنگ را در شرایطی که بسیاری از ابنیه تاریخی کشور با خطر جدی مواجه هستند، کاهش یا قطع کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سرانه مطالعه در کشور بسیار پایین است دولت باید برای بهبود این وضعیت ردیف اعتباری مناسبی را برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اختصاص می‌داد که این اتفاق در لایحه بودجه ۹۷ نیفتاده و دولت برنامه مناسبی برای افزایش سرانه مطالعه به مجلس ارائه نداده است.

ذوالقدر اضافه کرد: پیشنهادات بسیار متنوعی در حوزه فرهنگ از سوی نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی تدوین شده است که این پیشنهادات در صحن علنی مجلس به موقع ارائه خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی توجه به حوزه ورزش بانوان نیز یکی دیگر از محورهایی است که فراکسیون زنان و اعضای کمیسیون فرهنگی به آن توجه ویژه‌ای داشته و قطعا در این مورد پیشنهادات مهمی را در صحن علنی مجلس ارائه خواهند داد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: