قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

وعده اتمام مسکن مهر تا پایان ۹۶ محقق نشد

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی قرار بود پرونده مسکن مهر ۱۲ استان تا پایان سال بسته شود، گفت: متأسفانه این برنامه به دلیل وجود مشکلات عمده در بخش خدمات روبنایی، زیربنایی و آماده‌سازی دچار اختلال شده و محقق نشد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری مهرآبادی اظهار کرد: علی‌رغم پیگیری‌های بسیار زیاد وزیر راه و شهرسازی در تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای پیشبرد پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور متأسفانه امسال هیچ مبلغی را در این حوزه دریافت نکرده و با نیاز مالی شدیدی در این مدت روبه‌رو بودیم.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی رسیدگی به امور مسکن مهر در کشور متشکل از نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه به ریاست معاون اول خبر داد و تصریح کرد: طبق جلسات این کارگروه که به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی تشکیل و قرار شد تا ضمن انجام بررسی‌های لازم از سوی دفتر طرح مسکن مهر این وزارتخانه میزان اعتبارات لازم برای اتمام و تحویل تمامی واحدهای مسکن مهر در سطح کشور به همراه خدمات روبنایی و زیربنایی در کارگروه اعلام و به دولت ارجاع شود.

وی با بیان این‌که ۱۱۰۰۰میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است، افزود: از این مبلغ ۴۰۰۰میلیارد تومان برای خدمات روبنایی، ۴۰۰۰میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی و مابقی برای طرح‌های آماده‌سازی، آسفالت معابر، دیوار حائل و … در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص قطعا پرونده مسکن مهر کشور بسته خواهد شد.

به گفته وی، طی بررسی‌های انجام شده در این جلسات قرار شد تا در سال جاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پیشبرد بخشی از کار اختصاص داده شود که ۷۰۰میلیارد تومان آن برای خدمات زیربنایی به وزارت نیرو و ۳۰۰ میلیارد تومان به شهر جدید پردیس ارائه خواهد شد .

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مطابق تصمیمات اخذ شده قرار است مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای انجام پروژه‌های آماده‌سازی در سایت‌های مسکن مهر سراسر کشور به وزارت راه و شهرسازی تعلق گیرد.

مهرآبادی یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی گذشته بنا داشتیم پرونده مسکن مهر ۱۲ استان تا پایان سال جاری بسته شود، اما متاسفانه این برنامه به دلیل وجود مشکلات عمده در بخش خدمات روبنایی، زیربنایی و آماده‌سازی مناطقی که کار ساخت واحدهایشان به اتمام رسیده بود، دچار اختلال شده و محقق نشد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: