دبیر علمی جشنواره ملی محصولات نوآورانه: ایران رتبه ۷۵ جهان در شاخص جهانی نوآوری را دارد

دبیر علمی دومین جشنواره ملی محصولات نوآورانه ایرانی گفت: ایران رتبه دوم بعد از هند در منطقه و رتبه ۷۵ جهان را در شاخص جهانی نوآوری دارد.

به گزارش عیارآنلاین،علی ملکی افزود: بررسی اجمالی وضع ایران در شاخص جهانی نوآوری در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که نوآوری یکی از عوامل رشد بلند مدت کشور‌ها محسوب می‌شود به طوری که ایران در طول ۵ سال توانسته جایگاه خوبی در منطقه و جهان از لحاظ شاخص جهانی نو آوری کسب کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایران رتبه دوم را بعد از کشور هند در منطقه و رتبه ۷۵ جهان را در شاخص جهانی نوآوری به دست آورده است، گفت: سیر مطالعات نوآوری یک روند سه مرحله‌ای دارد که در مرحله اول تولید و فروش مواد خام، مرحله دوم استفاده از محصولات استاندارد جهانی به صورت مونتاژ و در مرحله سوم خلق و تولید محصولات نوآورانه است که هم اکنون فعالیت ایران در مرحله دوم و سوم از لحاظ تولید محصولات فن آورانه محسوب می‌شود.

ملکی درباره فعالیت شرکت‌های صاحب محصولات فناوری افزود: ما به دنبال تولید محصولات فناورانه با روش‌های علمی هستیم و به طور معمول شرکت‌های نوآور کارگاه‌های آموزشی برای شرکت‌های کوچک و نوپا برگزار می‌کنند

منبع: صداوسیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: