۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶

نماینده مجلس: تصمیم کمیسیون تلفیق درباره عدم افزایش حقوق هیئت‌علمی عادلانه نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مصوبه افزایش نیافتن حقوق بالای ۵ میلیون تومان در سال آتی به بازبینی نیاز دارد، گفت: نباید عاملی برای بی‌انگیزی اساتید دانشگاه‌ها ایجاد شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید جواد ساداتی‌نژاد  با انتقاد از تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه مجلس درباره حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، گفت: تصمیم این کمیسیون درباره عدم افزایش حقوق هیئت علمی عادلانه نیست و به همین دلیل بسیاری از اساتید دانشگاه‌ها با آن مخالف هستند.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چرا نباید حقوق اساتید که مسئولیت سنگینی چون آموزش دانشجو را برعهده دارند افزایش یابد؛ نوع ادبیات و جمله‌بندی این بند ناقص است و نیاز به بازبینی دارد.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق به صورت پلکانی امری عادلانه است، بیان کرد: عدم افزایش حقوق هیئت علمی در این مصوبه پسندیده نیست؛ بهتر بود افزایش حقوق هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز به صورت پلکانی صورت می‌گرفت در این صورت هدف افرادی که این مصوبه را پیشنهاد دادند نیز تامین می‌شد؛ این مصوبه تاثیرات اجتماعی نامطلوبی دارد و انگیزه اساتید را برای ادامه کار کاهش می‌دهد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: این بند باید بهتر و دقیق‌تر در مصوبه کمیسیون آورده می‌شد؛ این نوع ادبیات در شان هیئت علمی دانشگاه‌ها نیست؛ در تمام کشورهای دنیا اندیشمندان و نخبگان از ارج و قرب بالایی برخوردارند.

وی در ادامه با بیان اینکه امروزه قدرت، ثروت و اقتصاد وابسته به علم است، اضافه کرد: اشتغال‌های برپایه علم باعث رشد اقتصادی کشور می‌شود که امروزه این مشاغل در کشور با سرعت در حال رشد هستند که نتیجه زحمات حوزه‌های دانشگاهی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: هدف کمیسیون تلفیق از این بند بی‌تفاتی نسبت به جامعه اساتید نیست بلکه نوع نگرش آنها درست نبوده است و باید در صحن علنی مجلس اصلاح شود؛ نباید عاملی برای بی‌انگیزی اساتید دانشگاه‌ها ایجاد شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: