۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶

نماینده مجلس: ممانعت از افزایش حقوق‌های بالای۵میلیون‌تومان تمایل به بازنشستگی یاخروج از کشور را درمیان جامعه‌علمی افزایش خواهدداد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به تمایل به بازنشستگی و خروج از کشور با ممانعت از افزایش حقوق‌های بالای ۵ میلیون تومان اساتید دانشگاه هشدار داد و گفت: این مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه نیاز به اصلاح دارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود صادقی با انتقاد از مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده مبنی بر ممانعت از افزایش حقوق‌های بالای ۵ میلیون تومان اساتید و اعضای هیات علمی، گفت: این مصوبه شامل تمامی کارکنان دولت با حقوقی بالای  ۵میلیون می‌شود درواقع این افراد از افزایش حقوق منع خواهند شد و مضاف بر آن باید مالیات را به صورت پلکانی پرداخت کنند، در نهایت افرادی که بالای این مبلغ، حقوق دریافت می‌کنند علاوه بر ضریب پیدا نکردن حقوق‌شان، مالیات دریافتی از آن‌ها نیز افزایش می‌یابد که این موضوع جای تامل دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش پلکانی مالیات با توجه به اینکه حقوق این افراد ضریب پیدا نمی‌کند می‌تواند آسیب و ضررهایی به دنبال داشته باید ادامه داد: اگرچه این مهم در کمیسیون تلفیق تصویب شده است اما تصویب آن در صحن هنوز محرز نشده است.

وی با بیان اینکه این مصوبه اعتراض گسترده هیات علمی دانشگاه‌ها را به دنبال داشته است، ادامه داد: از آنجا که عموم اعضای علمی دانشگاه‌ها و اساتید شغل دیگری ندارند و تمامی دریافتی آن‌ها به حقوق دانشگاه محدود می‌شود محدودیت کردن دریافتی آن‌ها تمایل به بازنشستگی یا خروج از کشور را در میان جامعه علمی افزایش خواهد داد.

صادقی اضافه کرد: در دهه ۸۰ زمانی که حقوق اساتید نسبتا افرایش پیدا کرد در ادامه مهاجرت‌ها در میان این قشر از جامعه کاهش یافت بنابراین نباید به جامعه علمی نگاهی کلی همچون دیگر اقشار جامعه داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای تغییر مصوبه تلفیق باید فکری شود و رفتار چکشی با آن در صحن علنی به جای نخواهد رسید لذا باید راه‌حل معقول‌تری را برای رفع این چالش ایجاد شده پیدا کرد./

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: