نماینده مجلس: دوره‌های مجازی وزارت علوم؛ روش آموزشی مناسبی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری کنکور نتیجه برنامه‌های غلط سازمان سنجش است، تصریح کرد: کنکور چالشهای مالی و روانی در کشور ایجاد می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، فرهاد فلاحتی  درباره حضور گسترده آموزشگاه‌های کنکور در چرخه آموزشی کشور، گفت: راهکار کوتاه مدت برای جلوگیری از فعالیت کلاسهای آموزشی کنکوری غیرمجاز نظارت ویژه توسط وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش است اما اگر بخواهیم به طریق ریشه ای مشکلات را برطرف کنیم به این مسئله باز می گردیم که چرا کنکور تاکنون حذف و قانون مربوطه اجرا نشده است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که کنکور حذف شود، به طور حتم دستگاه‌های رانت جویی که در این راستا ایجاد شده‌اند، نیز جمع می‌شوند زیرا کنکور نتیجه برنامه‌های غلط سازمان سنجش است که به صورت غیرعلمی در کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر کنکور حذف نشود، در کنار آن رانت‌های فراوانی ریشه می‌دوانند، تصریح کرد: کنکور چالشهای مالی و روانی در کشور ایجاد می‌کند.

دوره‌های مجازی وزارت علوم؛ روش آموزشی مناسب

فلاحتی همچنین در ادامه با اشاره به آموزش‌های مجازی افزود: کلاسهای آموزش از راه دور یا ذیل یک دانشگاه معتبر فعالیت می‌کنند یا زیر نظر یک وزارتخانه؛ معمولا این مراکز بدون حضور دانشجو در کلاس از طریق  پژوهش یا آموزش‌های از راه دور مدارک را صادر می‌کنند.

وی ضمن ابراز موافقت با آموزش از راه دور، ادامه داد: اگر در این راستا که منابع موجود به دانشجویان ارائه شود و امتحانات در محل تعیینی وزارت علوم برگزار شود، می‌توان این روش را روش آموزشی مناسب تلقی کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: برخی از  مراکز آموزش از راه دور در کشور به نوعی رها شده‌اند و از همین رو ورود وزارت علوم به این عرصه در حیطه نظارتی مناسب  بوده است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: