۱۵ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴

غلامی: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا دانشجویان خود منشا کارآفرینی شوند

وزیر علوم تحقیقات فناوری گفت: دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی خود منشا کارافرینی شوند و موجبات هسته‌های علمی را فراهم کنند و در زمینه علم و فناوری هدایت این هسته‌ها را به عهده بگیرند.

به گزارش عیارآنلاین، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات فناوری در ششمین آیین نکوداشت اعضای هیئت علمی نمونه کشوری که ظهر امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به جایگاه والای اساتید گفت: اساتید و دانشمندان زیادی در کشور تلاش کرده اند تا علم و فناوری در ایران پیشرفت کند.

وی افزود: علم و دانشی که براساس علاقه، انگیزه و اراده ملی به وجود آید می‌تواند موجب پیشرفت کشور شود و باید گسترش یابد طبعا ریشه چنین علمی در وجود اشخاصی است که پشتوانه و توانایی‌های زیادی دارند و علی رغم محدودیت‌هایی که در آموزش عالی وجود دارد توانسته اند در این حوزه فعالیت کنند و دست از تلاش برندارند.
غلامی افزود: در حوزه آموزشی نیاز به تحول جدی داریم که خوشبختانه این امر از سال‌های گذشته شروع شده، ولی با جدیت بیشتری آن را جلو ببریم روسای دانشگاه‌ها نیز محور اصلی این فعالیت هستند و از ظرفیت‌های افراد برای تحقق برنامه راهبردی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور باید استفاده کنیم هم چنین از پتانسیل و ظرفیت اعضای هیئت علمی و دانشجویان برای ساماندهی مجدد آموزش عالی باید کمک بگیریم.
وزیر علوم تحقیقات فناوری ادامه داد: در آموزش عالی کشور باید توانمندسازی مجموعه‌های دانش آموخته را به خصوص افرادی که در حال حاضر در دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستند؛ مد نظر قرار بگیرد و دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی خود منشا کارافرینی شوند و موجبات هسته‌های علمی را فراهم کنند و در زمینه علم و فناوری هدایت این هسته‌ها را به عهده بگیرند ما باید دانش آموختگان مهارت محوری نیز داشته باشیم که چشم به کار دولتی نداشته باشند بلکه خودشان اشتغال دانش بنیان ایجاد کنند و ما از آن‌ها خواهش کنیم که به امور دولتی نیز کمک کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: از اساتید و دانشجویان می‌خواهم با نگاه به آینده نیازمندی‌های جامعه را در رقابت‌ها و قالب‌های پژوهشی خود بگنجانند و برنامه ریزی و ساماندهی برای این امور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: