معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:

تعداد دختران دانش آموخته بیکار دو برابر پسران است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بی توجهی به ایجاد فرصت های شغلی پایدار برای زنان موجب افزایش تعداد دختران متقاضی شغل شده و اینک تعداد دختران فارغ التحصیل بیکار در کشور دو برابر پسران است.

به گزارش عیارآنلاین، معصومه ابتکار روز شنبه در دیدار با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: اگر بتوانیم با برگزاری دوره های توانمند سازی و آموزشی، دختران بویژه زنان روستایی را برای ورود به عرصه های تولید و اشتغال آماده کنیم، فرصت های شغلی پایدار را برای دختران فراهم و از مشکلات متعدد مانند مهاجرت گسترده و شیوع انواع آسیب های اجتماعی جلوگیری می کنیم.
وی بیان کرد: زنان تحصیل کرده روستاها استعداد زیاد اشتغال آفرینی دارند که باید فرصت های مناسب برای بروز این قابلیت ها و به خدمت گرفتن توانمندی ها در مسیر توسعه، اشتغال آفرینی و درآمدزایی بیشتر در اختیار آنان قرار گیرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: دشمنان در تلاش برای القای ناامیدی در جوانان هستند که توجه به این قشر به خصوص فراهم آوردن فرصت های جدید اشتغال می تواند دشمن را در اجرای این توطئه ها ناکام کند.
وی که در دولت یازدهم مسئولیت سازمان حفاظت از محیط زیست را برعهده داشت همچنین به برنامه دولت برای ایجاد جاده جدید ترانزیتی در جنگل گلستان اشاره کرد و گفت: مطالعه احداث این جاده به پایان رسیده و در آینده نزدیک و با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی این جاده که از ۷۰ روستای شمالی این جنگل گذر خواهد کرد ، با حداکثر ملاحظات زیست محیطی و اولویت حفظ این جنگل ساخته خواهد شد.
ابتکار ادامه داد: جاده کنونی براساس برنامه دولت به جاده ای برای حضور و تردد گردشگران تبدیل خواهد شد که این فرصت بهترین امکان برای توسعه هر چه بیشتر گردشگری در گلستان و کمک به رونق درآمدهای پایدار این استان است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از ریختن زباله در طبیعت نیز گلایه کرد و گفت: متاسفانه قدر این موهبت های الهی به خوبی دانسته نشده و لبریز شدن جنگل ها از زباله چهره ای زشت به طبیعت داده و امکان توسعه صنعت گردشگری در برخی مناطق را با دشواری همراه کرده است.
بر اساس این گزارش نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان هم در این دیدار بر منزلت بالای زنان در اسلام تاکید کرد و گفت: بی توجهی به خانواده، به بنیان این نهاد به عنوان مهمترین کانون تربیت و فرهنگ آموزی آسیب وارد می کند.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار کرد: یکی از آسیب های جدی حوزه زنان، کم توجهی به آموزش و بیان برخی تعلیمات غلط به خصوص در مجالس مذهبی است که بسیاری از آنها با آموزه های اسلامی هماهنگ نیست.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در گرگان و برای حل این مشکل حوزه علمیه مخصوص زنان راه اندازی شد که اگر چه در ابتدا هدف از آن مقابله با این گونه بدعت ها بود اما در ادامه تصمیم گرفتیم این حوزه به مرکزی برای پرورش بانوان مدافع حریم اسلام تبدیل شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: