۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
در ادامه بازدید وزیر نیرو از گروه مپنا صورت گرفت؛

رونمایی از ژنراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات/ شروع کار خط تولید تجهیزات کلاس F

وزیر نیرو در بخش پایانی بازدید خود از کارخانجات گروه مپنا از ژنراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات مجموعه رونمایی کرد.

به گزارش عیارآنلاین، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در بخش پایانی بازدید خود از کارخانجات گروه مپنا ژانراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات و خط تولید تجهیزات کلاس F این مجموعه را رونمایی و افتتاح کرد.
ژنراتور ۶ مگاواتی مپنا با ولتاژ نامی ۶ کیلوولت، فرکانس نامی ۵۰ هرتز و وزن ۲۶٫۵ تن، به صورت کامل توسط شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) طراحی شده است. کاربرد این ژنراتور کوپل شدن با توربین بخار در بخش بخار به واحدهای گازی ٢۵ مگاواتی در نیروگاه‌هایی است که علاوه بر تولید برق بخواهیم اب شیرین کن نیز داشته باشیم.
ژنراتور ١٠.۵ مگاوات
ژنراتور ۱۰٫۵ مگاواتی مپنا با ولتاژ نامی ۱۱ کیلوولت، فرکانس نامی ۵۰ هرتز و وزن ۳۵ تن، به صورت کامل توسط شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) طراحی شده است. کاربرد این ژنراتور کوپل شدن با توربین بخار در بخش بخار به واحدهای گازی ٢۵ مگاواتی در نیروگاه‌هایی است که علاوه بر تولید برق بخواهیم اب شیرین کن نیز داشته باشیم.
خط تولید تجهیزات کلاس اف
توربینSGT5-4000F از پیشرفته‌ترین و مطمئن‌ترین توربین‌های گازی کلاس F در دنیاست که در شرایط ایزو توان تولیدِ ۳۰۷ مگاوات با بازدهی حرارتی ۴۰٫۱ درصد دارد. میزان NOX و CO حاصل از کارکرد این توربین با سوخت گاز به ترتیب ۲۵ و ۸۰ PPM است که با الزامات زیست‌محیطی بین‌المللی سازگاری دارد. در صورت به کارگیری این مدل از توربین‌ها در نیروگاه‌های سیکل ترکیبی می‌توان به راندمان ۵۹ درصدی دست پیدا کرد که فاصلۀ اندکی با راندمانِ نیروگاه‌های سیکل ترکیبی که دارای توربین‌های بزرگ کلاس H هستند، دارد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: