رئیس سازمان بهزیستی:

۲۰۸ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار، خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده زن سرپرستی که داریم، ۲۰۸ هزار نفر از این زنان، خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، انوشیروان محسنی بندپی گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده زن سرپرست داریم که ۵٫۵ درصد از این تعداد که حدود ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر می شود را دختران مجرد تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: حدود ۷۱ درصد از این زنان به دلیل فوت همسر، حدود ۱۰ درصد به دلیل طلاق و حدود ۱۱ درصد نیز به دلیل داشتن شوهر از کارافتاده و دارای معلولیت، سرپرستی خانواده خود را به عهده گرفته اند.

محسنی در مورد بیمه زنان سرپرست خانوار گفت: این تعداد از زنان که تحت پوشش بهزیستی هستند، مشمول بیمه تامین اجتماعی می شوند.

وی با ارائه آماری از تعداد زنانی که تاکنون بیمه شده اند تصریح کرد: ۲۰۸ هزار نفر از زنان سرپرست خانواری که تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی کشور هستند، از بیمه تامین اجتماعی نیز بهره مند بوده و اکنون خدمات بیمه ای دریافت می کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این حمایت در راستای اجرایی کردن قانون هدفمندی یارانه ها است و شامل زنانی می شود که تحت پوشش بهزیستی بوده و مسئولیت تامین معاش و نیازهای خانواده را عهده دار هستند.

وی یکی از راهکارهای ایجاد رفاه نسبی برای زنان سرپرست خانوار را اجرایی کردن قانون بیمه تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: به دلیل اینکه با مشکلات مالی و معیشتی زنان سرپرست خانوار توان پرداخت هزینه بیمه را ندارند بهزیستی با تامین بودجه آن،حق بیمه زنان سرپرست خانوار را پرداخت می کند.

محسنی هدف از اجرای این برنامه را تحکیم بنیان خانواده، حمایت مالی از زنان در سن سالخوردگی و از کارافتادگی ،حفظ جایگاه منزلت زن در جامعه و جلوگیری از افزایش روزافزون مستمری بگیران دانست.

وی گفت: این طرح پرداخت بیمه تامین اجتماعی فقط شامل زنان سرپرست خانوار بین ۱۸ تا ۶۰ سال می شود.

منبع: نسیم آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: