اردکانیان: به جای مقابله با خشکسالی ضروری است که ما سازگاری با خشکسالی و کم‌آبی را وارد ادبیاتمان کنیم

وزیر نیرو با اشاره به مشکلات تامین آب، غذا و انرژی در منطقه گفت: دو منبع تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر در اختیار ما است. منبع تجدیدپذیر ما منبع نیروی شایسته انسانی کشور است که منبعی ارزشمند و قابل اتکا است. اهداف و آرمان‌های ما به اتکای این منبع محقق ‌‌می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، رضا اردکانیان صبح امروز در همایش مدیران ارشد صنعت برق کشور با اشاره به انتصاب معاون امور برق و انرژی اظهار کرد: در حکمت انتصاب جناب آقای حائری اشاره‌ای به پیوست حکم شده و این پیوست در ارتباط با مسوولین ارشد کشور است. در این پیوست ماموریت‌‌های عمومی و ماموریت‌‌های تخصصی است و در سیستمی در ریاست‌جمهوری بر اساس گزارش‌های دو ماهه مسئولان و گزارش شش ماهه سازمان برنامه، تحقق اهداف رصد ‌‌می‌شود.

وی یادآور شد: احکام همکاران وزیر نیرو نیز به همین صورت و امید است این امر موجب باعث افزایش انگیزه و پیشرفت کارها شود.سعی ‌‌می‌شود در انتصاب‌‌ها سیاست فراهم کردن فرصت برابر دنبال شود. در ستاد وزارت نیرو این کار آغاز شده و تجربیات در اختیار همه سازمان‌‌ها قرار خواهد گرفت.

برنامه تفصیلی از حائری گرفتم

وزیر نیرو با اشاره به موضوع تکریم و تودیع و معارفه گفت: با توجه به شایسته‌گزینی مسئولیت‌‌ها فرصتی برای خدمت است و باید در ارائه این خدمت با شوق رقابت کرد و فرصت را برای افراد دیگر نیز باید به صورت برابر فراهم کرد تا شایستگان به نوبت نقش و سهم داشته باشند.

اردکانیان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه «هوشنگ فلاحتیان بتواند به کارهای خوب خود بیافزاید»، گفت: برنامه تفصیلی از همایون حائری گرفتم و در هر فصلی ریز اقدامات با زمانبندی ذکر شده و ایشان با مدیریت دقیق تعهدات را که مکتوب کردند؛ دنبال می‌کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به مباحث مدیریت تقاضا و عرضه گفت: تعهدی که همکاران در شرکت توزیع برق تهران بزرگ دادند و سایر همکاران و شرکت‌‌ها نیز به آنها می پیوندند، آغازگر فعالیت عظیم خواهد بود، تاثیر گذاری در مدیریت مصرف است. در مدیریت تقاضا در صنعت برق، برنامه‌‌ها باید با چند گام بر برنامه‌‌های توسعه کشور تاثیر می‌گذارند. این موضوع مستلزم ارتباطات قوی تر است.عرضه مدیریت عرضه و تقاضا نمی‌توانند منحصر به بخش محدودی باشد و باید بر صنعت تاثیر بگذارد. از شخص وزیر تا مدیران استانی درگیر این موضوع خواهند بود و باید تاثیر آن دیده شود.

اردکانیان با تاکید بر لزوم حفظ سلامت کار گفت: وظیفه ما ارتقای سطح رضایت مردم،  تداوم و تدارک اعتماد بیشتر بین جامعه و مجموعه مدیریت نظام است. نباید حجم کار ما را از چگونگی انجام کار غافل کند. بروز هرگونه نشانه تبعیض و فساد در سیستم ۱۰ها برابر اثر پروژه‌‌ها، اثر منفی دارد؛ لذا همه وظیفه مشترک در دقت کیفیت انجام کار داریم و مدیریت ارشد وزارتخانه نیز به این امر توجه دارد و هیچگونه مسامحه‌ای نخواهم داشت. اگر قرار است در جایی مسامحه‌ای کنیم؛ باید در راستای صحت انجام کار باشد.

وی افزود: باید پیوستگی در کار داشته باشیم و بخش‌‌های مختلف صنعت برق ابتدا در دولت و سپس در بخش خصوصی به هم پیوسته باشند. باید از بخشی‌نگری در کارها پرهیز کنیم و بدانیم موفقیت همه ما در انجام کار نظام‌مند است.

سازگاری با خشکسالی و کم‌آبی را وارد ادبیاتمان کنیم

وزیر نیرو با اشاره به محدودیت منابع و آب گفت: در ۵۰ سال گذشته ایران به سمت گرم شدن و کاهش بارش پیش رفته است. به جای مقابله با خشکسالی ضروری است که ما سازگاری با خشکسالی و کم‌آبی را وارد ادبیاتمان کنیم و پیش ببریم. البته طبیعی است که امسال شرایط سختی را خواهیم داشت؛ اما این یک فرصت کم‌نظیر برای وزارت نیرو است. در فضای به نسبت آماده تری در جامعه به بخشی از برنامه‌‌ها را که مستلزم آن آمادگی شرایط جامعه است بپردازیم. از این فرصت باید برای انجام کارهای پایدار و ماندگارتری در زمینه الگوی مصرف استفاده کنیم.

مدیران استانی باید درباره راندمان زمان گزارش دهند

اردکانیان گفت: فارغ از شکل ساختار وزارت نیرو،  مدیران ما در استان‌‌ها در خط مقدم ارتباط و تعامل با نمایندگان مردم و مدیریت ارشد مدیران استان‌‌ها هستند و طبیعی است که عملکرد آنها مستقیم به حساب وزارت نیرو گذاشته ‌‌می‌شود. باید شکل و شیوه تعامل با جزئیات لازم بین مدیران ارشد وزارت خانه تا مدیران استان‌‌ها شکل گیرد. در یک تصویر برداری کلی بدون ذکر استثناها می‌توان گفت که وضعیت موجود مطلوب نیست و این امر موجب اشکالاتی شده و با ادامه اشکالات بیشتری رخ می‌دهد. به گونه‌ای عمل می‌کنیم که وزیر نیرو در جریان کم و کیف کارها در استان‌‌ها باشد و در مقابل مدیران استانی از حمایت ستاد وزارت برخوردار باشند و به کارهایی که باید، بپردازند.

وی تصریح کرد: باید دلواپس و نگران مصرف منبع تجدیدناپذیر باشیم و ته تنها وقت خود را باید در نظر گیریم لازم است توجه کنیم که وقت سایر افراد دیگر را نیز در اختیار داریم. بنابراین، باید افراد دا به جلساتی بکشانیم که با هزینه کمتری برگزار شود. نسبت به منبع مالی و وقت باید حساسیت داشته باشیم.اکنون در کل به منحط ترین شکل ممکن جلسات را برگزار می‌کنیم و هنوز به شکل دهه ۶۰ جلسات را برگزار می‌کنیم و حرمت و یک امکان خاص برای گفتگو را ازبین می‌بریم. شما موظف هستید درمورد چگونگی مصرف زمان هم گزارش دهید و راندمان را در این بخش نیز بالا ببرید.

به فلاحتیان گفتم دغدغه شما را ندارم

اردکانیان درمورد حکم مشاوره فلاحتیان نیز گفت: وقتی حکم فلاحتیان را امضا کردم وی گفت که شما دغدغه مرا نداشته باشید؛ در پاسخ گفتم من تنها دغدغه‌ای که ندارم دغدغه شماست. من دغدغه نیازهای وزارت نیرو را دارم.

منبع: انرژی امروز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: