۴ بهم ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت: سرانه دانشجویان وزارت بهداشت در بودجه ۹۷ افزایش ٢٠ درصدی داشته است

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش ٢٠ درصدی سرانه دانشجویان علوم پزشکی در بودجه ۹۷ خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به بودجه فرهنگی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در لایحه ۹۷ گفت: بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۷ رشد داشته، اما نکته قابل توجه این است که بودجه فرهنگی دانشجویی هر سال در ذیل بودجه آموزشی دانشگاه‌ها گنجانده می‌شود.

وی ادامه داد: درخواست ما از مجلس این است که بودجه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از ذیل ردیف آموزشی خارج شود، زیرا با تفکیک این بودجه از بخش آموزشی می‌توان در حوزه فرهنگی دانشجویی به خوبی هزینه کرد.

فراهانی با تأکید بر تفکیک بودجه آموزشی و دانشجویی گفت: این اقدام به هزینه‌کرد کارآمد دانشگاه‌ها در این حوزه کمک شایانی می‌کند، در صورتیکه این تفکیک انجام نشود، علی رغم افزایش تخصیص‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی حوزه فرهنگی- دانشجویی در سال آینده با چالش مواجه خواهد بود.

سرانه دانشجویی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۷

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به میزان سرانه دانشجویی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۷ گفت: سرانه دانشجویان وزارت بهداشت در سال ۹۷، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده است که نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: در تمام سال‌های گذشته بودجه آموزشی و فرهنگی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در یک ردیف قرار داشته است و در بیشتر موارد بخش اعظم این ردیف بودجه‌ای در اکثر موارد صرف حقوق پرسنل می‌شود.

فراهانی یادآور شد: بر این اساس، بودجه بخش فرهنگی مطابق قانون و نیازها نبوده است و درصد کمی به کارهای فرهنگی اختصاص پیدا می‌کند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: