رئیس کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین:

تفویض اختیارات کارگروه گندم و آرد به وزیر صنعت غیرقانونی است

اکبری با بیان اینکه نسبت به کاهش بودجه خرید تضمینی گندم سال ۹۷ ایراد گرفته‌ایم گفت: در کمیسیون کشاورزی پیشنهادی جهت افزایش بودجه خرید تضمینی گندم به کمیسون تلفیق داده‌ایم. به دلیل اینکه هنوز مصوبات نهایی کمیسیون تلفیق به صحن ارائه نشده از اعلام آن معذورم ولی رقم پیشنهادی نسبت به سال‌های قبل بالاتر است.

علی اکبری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، درباره کاهش بودجه خرید تضمینی گندم سال ۹۷ گفت: متاسفانه در هیچ سالی رقم معادل خرید تضمینی گندم در بودجه پیش‌بینی نمی‌شد به همین دلیل همه ساله گندم‌کاران مطالبات خود را با چند ماه تاخیر دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته دولت به وسیله استقراض از بانک مرکزی و فروش اوراق مشارکت، منابعی جهت پرداخت پول گندم‌کاران فراهم می‌کرد.

نماینده مردم خراسان شمالی با بیان اینکه نسبت به کاهش بودجه خرید تضمینی گندم سال ۹۷ ایراد گرفته‌ایم گفت: امسال در کمیسیون کشاورزی به عدم پیش‌بینی منابع مشخص مالی توسط دولت برای خرید تضمینی و پرداخت مطالبات گندم کاران ایراد گرفته وگفته‌ایم این کار درستی نیست که دولت منابع مالی مشخصی پیش بینی نمی‌کند و کشاورزان را معطل نگه می‌دارد.

وی افزود: در همین راستا، پیشنهادی جهت افزایش بودجه خرید تضمینی گندم به کمیسون تلفیق داده‌ایم. به دلیل اینکه هنوز مصوبات نهایی کمیسیون تلفیق به صحن ارائه نشده از اعلام آن معذورم ولی رقم پیشنهادی نسبت به سال‌های قبل بالاتر است.

اکبری همچنین در واکنش به تفویض اختیارات کارگروه گندم و آرد به وزیر صنعت و معدن، گفت: معاون اول رئیس جمهور این اختیارات را به وزیر صنعت و معدن تفویض کرد و براساس آن تنظیم بازار گندم و آرد تحت اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت؛ ولی در قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی این وظیفه بر عهده وزارت جهاد است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه تفویض اختیارات کارگروه گندم و آرد به وزیر صنعت غیرقانونی است گفت: ما به دنبال این هستیم نشستی با حضور دو وزیر برگزار کنیم و این  موضوع را متذکر شویم چرا که به اعتقاد ما باید بر اساس قانون عمل شود و هر سازمانی وظیفه قانونی خود را انجام دهد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: