قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها: سازمان هواپیمایی با ساخت فرودگاه چابهار موافقت کرد

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاهی با بیان اینکه در حال اخذ پیشنهاد سرمایه‌گذاران برای فرودگاه جدید اهواز هستیم، از موافقت اصولی سازمان هواپیمایی با ساخت فرودگاه چابهار خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، حسین اسفندیاری با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان به توسعه سواحل مکران و ظرفیت‌های این منطقه، اظهار داشت: از موارد اصلی توسعه سواحل مکران، رشد ترانزیت و کریدورهای بین‌المللی است و در این باره احداث فرودگاه در چابهار به ویژه با تکمیل بندر شهید بهشتی چابهار، ضرورت دارد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاهی افزود: برای ساخت فرودگاه چابهار چندین الزام وجود داشت که قبلاً کار شد، طرح توجیه فنی هم اجرا شد و موافقت اصولی ساخت فرودگاه توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است.

اسفندیاری ادامه داد: جانمایی زمین و اختصاص اراضی برای ساخت فرودگاه انجام شده است و این با همکاری شرکت فرودگاه‌ها، سازمان هواپیمایی کشوری و استانداری سیستان و بلوچستان بود، البته هنوز زمین به تملک شرکت فرودگاه‌ها درنیامده است که در این باره در حال رایزنی هستیم.

وی ادامه داد: در این باره در حال مکاتبه با وزیر‌ راه و شهرسازی و منتظر اعلام سیاست وزارتخانه هستیم.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها گفت: هم‌اکنون نزدیک‌ترین فرودگاه به چابهار در منطقه کنارک و مربوط به نیروی هوایی است.

* اخذ پیشنهاد سرمایه‌گذاران برای فرودگاه جدید اهواز 

اسفندیاری گفت:‌ در حال تملک عرصه‌ای بزرگ برای فرودگاه جدید اهواز هستیم، زیرا در حال حاضر این فرودگاه ۳۰۰ درصد بیش از ظرفیت استاندارد خود فعالیت دارد.

وی اظهار داشت: در فرودگاه فعلی اهواز احداث ترمینال بین‌المللی به پایان رسیده است و ترمینال داخلی نیز توسعه یافت، در حال حاضر در حال محوطه‌سازی ترمینال بین‌المللی فرودگاه اهواز و توسعه رمپ هواپیماهای این فرودگاه هستیم.

وی اضافه کرد: در اهواز برای احداث فرودگاه جدید، تملک اراضی انجام‌ و فراخوان جذب سرمایه‌گذار اعلام شد، همچنین پیشنهادات سرمایه‌گذاران برای فرودگاه جدید اهواز در حال اخذ است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاهی با بیان اینکه همه فرودگاه‌های جدید دارای پتانسیل جذب سرمایه‌گذار است، گفت: همین فرودگاه جدید اهواز، بوشهر و یا چابهار با مکانیزم جذب سرمایه‌گذار، احداث و اجرا می‌شود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: