عضو کمیسیون اجتماعی:

نمایندگان مجلس با وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی موافقت می‌کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نمایندگان مجلس با وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی موافقت می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود رضایی ضمن استقبال از تصمیم مجلس برای افزایش وام ازدواج، گفت: دولت افزایش وام ازدواج را در لایحه بودجه ۹۷، ۱۵ میلیون تومان برای هر یک از زوجین پیش‌بینی کرده بود که کمیسیون تلفیق مجلس نیز با آن موافقت کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه، اظهار داشت: بنده شخصا از تصمیم مجلس برای افزایش وام ازدواج استقبال می‌کنم، اما امیدوارم در مسیر درستی برای پرداخت به زوج‌های جوان قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان مردم در خانه ملت، به‌طور قطع با تخصیص وام ازدواج ۱۵ میلیونی با زوج‌های جوان در سال آینده موافقت می‌کند، گفت: غالبا بانک‌ها شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای اعطای وام ازدواج پیش پای زوج‌های جوان قرار می‌دهند که از وزارت اقتصاد می‌خواهیم، روند دریافت وام ازدواج برای جوانان را تسهیل کند.

رضایی تصریح کرد: وام ازدواج به عنوان سرمایه اولیه تشکیل زندگی برای زوج‌های جوان محسوب می‌شود، بنابراین بهتر است بانک‌‌ها همکاری‌های لازم را در اعطای آن به زوج‌ها داشته باشند تا گره‌‌ای، هر چند کوچک از مشکلات آنها باز کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم افزایش سقف وام ازدواج هزینه اضافی برای دولت‌‌ها تحمیل نمی‌کند، زیرا سبب افزایش اشتیاق و انگیزه بیشتر برای جوانان می‌شود و ما شاهد کاهش بزهکاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود، بنابراین هر چقدر تسهلات ازدواج به جوانان افزایش یابد، موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای میل به این امر خداپسندانه می‌شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: