۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
سخنگوی شورای شهر تهران در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

اقدامات سه گانه شورای شهر تهران در راستای شفافیت

علی اعطا با بیان اینکه بحث شفافیت راهبرد اصلی شورای پنجم شهر تهران است، گفت: در راستا شفافیت، جلسات شورا علنی شده و کمیته‌ی شفافیت و شهر هوشمند را ایجاد کرده‎ایم و در حال بررسی طرح‌ها و مصوباتی در موضوع شفافیت هستیم و در این راستا شهرداری تهران را نیز مکلف خواهیم کرد که شفاف عمل کند.

علی اعطا عضو هیئت‌رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با عیارآنلاین پیرامون مسائل شفافیت در شورای شهر تهران گفت: ما سه اقدام مشخص در راستای شفافیت تا کنون انجام داده‌ایم، اولاً در ابتدای فعالیت شورا همه جلسات را علنی کرده‌ایم.

وی افزود: طبق ماده ۱۱  آئین‌نامه اجرایی تشکیلات شورا، جلسات شورا علنی است مگر این‌که دوسوم از اعضای حاضر در جلسه رأی بدهند که جلسه غیرعلنی شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: اقدام دوم این‌گونه است که به این نتیجه رسیدیم علنی کردن جلسات کافی نیست. یعنی همواره مسائلی است که در صحن مطرح نمی‌شود. مثلاً جلساتی که در بیرون انجام می‌شود و یا طرح‌هایی که در جریان بوده و هنوز در صحن مطرح نشده، برای اطلاع‌رسانی در این حوزه پیش‌بینی کرده‌ایم سخنگوی شورا هر هفته نشست خبری داشته باشد.

اعطا در ادامه به کمیته‌ی شفافیت و شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: اقدام سوم راه‌اندازی یک کمیته تحت عنوان شفافیت و شهر هوشمند ‌در کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای پنجم است. مأموریت مشخص کمیته این است که فرایندهای جاری در شهرداری تهران را شفاف کند و در بستر آی تی این اقدامات مشخص را در یک دوره دوماهه، ارائه بدهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این سه موضوع مشخص پیگیری شده است و بنابه آنچه ذکر شد بحث شفافیت راهبرد اصلی شورای پنجم بوده و علاوه بر آن شهرداری را نیز مکلف خواهیم کرد که به صورت شفاف عمل کند و قطعاً طرح‌ها و مصوباتی برای این موضوع در راه خواهد بود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: