وزارتخانه‌های «علوم» و «جهاد کشاورزی» در زمینه تربیت نیروی انسانی و تامین نیازهای پژوهشی بخش کشاورزی همکاری مشترک صورت می‌دهند

نشست مشترک وزرای جهاد کشاورزی و علوم،تحقیقات و فناوری با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، دکتر عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی ظهر امروز در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش عیارآنلاین، در این نشست، در ارتباط با چگونگی ارتقای همکاری‌های مشترک در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی بحث و تبادل نظر شد.

علاوه براین، معاونان دو وزارتخانه گزارشی از همکاری‌های مشترک انجام گرفته در زمینه تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش کشاورزی و همچنین تأمین نیازهای پژوهشی این بخش در ارتباط با بهره وری مصرف آب، تولید بذور هیبرید، واکسن‌های نوترکیب، فناوری ماشین آلات کشاورزی، تغذیه و اصلاح نژاد دام، گیاهان دارویی و همچنین بیماری‌ها و آفات به جلسه ارائه کردند.

در پایان این نشست مقررشد، به منظور پیگیری و عملیاتی نمودن موضوعات مورد توافق، کارگروه مشترک تحت سرپرستی نمایندگان دو وزیر تشکیل شود.

منبع: وزارت علوم،تحقیقات و فناوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: