معاون رئیس‌جمهور:

به سرمایه‌گزاران اشتغال روستایی با ۲۰درصد آورده و نخبگان دانشگاهی با ۱۵درصد آورده، وام اشتغال روستایی تعلق می‌گیرد

معاون توسعه روستایی: به سرمایه‌گذران مشاغل روستایی و عشایری با آورده ۲۰ درصد تسهیلات با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به توسعه مشاغل در روستا‌ها اعلام کرد: به سرمایه‌گذران مشاغل روستایی و عشایری با آورده ۲۰ درصد تسهیلات با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود.

سید ابوالفضل رضوی گفت: پیش از این استان‌ها تا سقف ۲ و نیم میلیارد تومان مجوز پرداخت تسهیلات داشتند که مبالغ بیشتر از این باید در کمیته‌های ملی مورد بررسی قرار می‌گرفت. رضوی افزود: طرح‌هایی که مورد تایید استاندار باشد می‌توانند تا سقف ۵ میلیارد تومان از تسهیلات بانکی در استان بدون دریافت مجوز از تهران استفاده کنند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: نخبگان دانشگاهی و کارآفرینان با ارایه مستندات می‌توانند با آورده ۱۵ درصد از این تسهیلات برخوردار شوند.

رضوی گفت: مدت بازپرداخت این تسهیلات پس از سه سال دوره تنفس و مشارکت از سال چهارم به مدت شش سال ادامه دارد.
وی گفت: برای شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت تسهیلات سرمایه در گردش با کارمزد ۱۰ درصد و باز پرداخت ۱۸ ماه است. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: محل اجرای طرح و ماشین آلات و سفته برای طرح‌های زیر ۱۰ میلیون تومان به‌عنوان وثیقه است و در صورتی که کفایت نکند زمین کشاورزی و یا خانه روستایی دارای سند از متقاضی گرفته می‌شود. رضوی گفت: بانک‌ها نباید سند ملک شهری از متقاضیان در‌خواست کنند.

 

*** تسهیلات روستاییان

 

وی افزود: این تسهیلات برای طرح‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری، دانش بنیان، شیلات و خدمات پرداخت می‌شود. به گفته معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری پرداخت تسهیلات به متقاضیان بدون وثیقه و سهم آورده ممنوع است. رضوی افزود: روستاییان در صورت راه‌اندازی شرکت تعاونی با وثیقه کارت یارانه نیز تسهیلات دریافت می‌کنند.

وی گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته بیش از ۶۴ درصد مشکلات کارآفرینی به علت خدمات اداری و بوروکراسی، ۲۰ درصد تکریم ارباب رجوع و سرمایه‌گذار و ۱۶ درصد نیز تسهیلات مالی است. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: ۱۵ اسفندماه نمایشگاه تولیدات روستایی در نمایشگاه بین المللی تهران گشایش می‌یابد. استاندار هرمزگان نیز در این نشست گفت: تنها طرح‌های روستایی تسهیلات دریافت می‌کنند که توجیه مالی و اقتصادی و با برنامه مشخص داشته باشند.

 

*** اشتغال فراگیر روستایی

 

فریدون همتی افزود: بانک‌های عامل کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید، بانک توسعه و تعاون و پست بانک تا یک ماه مهلت بررسی طرح‌های اشتغال فراگیر روستایی دارند و در بررسی بیشتر از این زمان قانونی تخلف محسوب می‌شود. وی گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان برای توسعه مشاغل در هرمزگان اختاصاص یافته که ۵۰۰ میلیارد تومان آن در حوزه روستایی و مشاغل خرد و خانگی است.

استاندار هرمزگان در پایان خاطر نشان کرد: برای حل مشکلات بوروکراسی دریافت تسهیلات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به‌صورت آزمایشی در استان راه‌اندازی شده است و در هر دستگاه اداری نیز ستاد سرمایه‌گذاری فعال شده است.
فریدون همتی از دستگاه‌های کمیته امداد، دهیاری‌ها و شور‌های روستایی و کارآفرین‌ها خواست تا برای فرهنگ سازی روستاییان و عشایران در توسعه مشاغل خرد تلاش کنند.

منبع: خبرگزاری روستا

۱ دیدگاه

  1. احمد :

    برای گرفتن دومیلیاردتومان وام اشتغال روستایی بایدچهارصدمیلیون تومان آورده نقدی داشت!!!
    اگرمن چهارصد م می داشتم اصلا دنبال گرفتن وام نمی رفتم.آقازاده که نیستم این پول هم مال اوناست وازجیب اوناسردرمیاره به روستایی های بدبخت بیچاره همان ده بیست میلیون بیشتر نمیرسه چون حقشان نیست ژن برترکه ندارن.لعنت براین زندگی.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: