مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر:

۷۵ درصد سازه‌های دریایی خوزستان غیرمجاز است

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۲۵ درصد سازه‌های دریایی در استان مجاز و ۷۵ درصد دیگر غیرمجاز است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید خلیلی شامگاه امروز در جلسه ستاد ساماندهی سواحل و بنادر خوزستان اظهار کرد: استان خوزستان با ۵۵ درصد پیشرفت پروژه اندازه‌گیری میدانی، نصب دستگاه‌ها و دیگر اقدامات لازم در این زمینه حدود ۷۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای مطالعات طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان خوزستان مطابق با درخواست استانداری در حال انجام است.

خلیلی تصریح کرد: ۲۵ درصد توزیع سازه‌های دریایی در استان مجاز و ۷۵ درصد دیگر غیرمجاز است؛ متأسفانه ۶۸ درصد آنها متعلق به بخش دولتی و ۳۲ درصد متعلق به بخش خصوصی است.

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: بیشترین سازه‌ها متعلق به بخش نفت و صنعت است که اگر عزم جدی داشته باشند بیش از ۷۰ درصد سازه‌های سواحل استان خوزستان سازمان‌دهی می‌شوند.

خلیلی با اشاره به الزامات استقرار طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) گفت: آموزش مدیران و کارشناسان دستگاه‌های ذینفع، حضور مستمر استانداری و دستگاه‌های ذینفع در جلسات کمیته‌های ساماندهی و مدیریت سواحل استان‌ها، الزام قانونی در به‌کارگیری نتایج تحقیقات، اطلاع‌رسانی طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور، پایش و ارزیابی برنامه‌های اقدامات مطالعات این طرح از طریق کمیته‌های ساماندهی و مدیریت سواحل در شناسایی و آسیب‌شناسی استقرار طرح و بهبود آن با همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های ذینفع از جمله این الزامات هستند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: