۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۱
تلفات مسکن مهر کرمانشاه در بازدید نایب رئیس کمیسیون عمران بررسی شد

مسکن مهر و ۱ نفر از ۵۲۱ جانباخته زلزله کرمانشاه

مجید کیان‌پور نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای گفت: «با توجه به بازدید میدانی که داشتم مشاهده کردم که واحدهای مسکن مهر ایراد سازه‌ای نداشت و تنها آجر نماها ریخته بود و تلفات در مسکن مهر حتی یک نفر هم نبود. تنها یک نفر آن هم در محیط پیرامون مسکن مهر بود که فوت کرد».

به گزارش عیارآنلاین، بلافاصله پس از زلزله کرمانشاه، یک موضوع به طور گسترده مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و بحث‌های زیادی پیرامون آن مطرح شد. میزان تلفات و تخریبات مسکن مهر از همان آغاز حادثه به موضوعی برای بحث‌های ایمنی، اقتصادی و به خصوص سیاسی تبدیل شد.

با گذشت دو ماه از زلزله کرمانشاه و فروکش کردن جنجال‌ها و شایعات پیرامون این حادثه، فرصت مناسبی برای بررسی واقعیت‌های کمتر دیده شده این حادثه فراهم کرده است. واقعیت‌هایی که در آغاز این حادثه به دلایل مختلف دیده نشد یا کمتر دیده شد.

روایت‌های مختلف و بعضا به شدت متضاد از مسکن مهر کرمانشاه در بحبوحه اخبار پرشمار حادثه، موجب سردرگمی مردم کشور و البته انحراف توجهات از کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان شد. در این میان اما توضیحات یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس، به شایعات پایان داد.

مجید کیان پور نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه با شدت حدود ۷.۳ ریشتر در پنجاه سال اخیر کشور بی‌سابقه بود، گفت: «با توجه به بازدید میدانی که داشتم مشاهده کردم که واحد های مسکن مهر ایراد سازه ای نداشت و تنها آجرنماها ریخته بود و تلفات در مسکن مهر حتی یک نفر هم نبود؛ تنها یک نفر آن هم در محیط پیرامون مسکن مهر بود که فوت کرد».

لازم به ذکر است که طبق آخرین آمارهای منتشر شده، متاسفانه در زلزله کرمانشاه ۵۲۱ نفر جان خود را از دست دادند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: