۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
عضو کمیسیون کشاورزی در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

دولت دلایل خود را برای کاهش بودجه خرید تضمینی گندم ارائه کند

اکبری با انتقاد از کاهش بودجه خرید تضمینی گندم، گفت: قطعا این موضوع در کمیسیون کشاورزی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ چراکه هدف اصلی مجلس این است که منافع کشاورزان حفظ شود و در همین راستا، دولت باید علاوه بر ردیف بودجه سالانه منابع دیگری را هم برای کشاورزان پیش‌بینی کند.

به گزارش عیارآنلاین، در لایحه بودجه سال ۹۷ کل اعتبارت خرید تضمینی گندم، ۴۳۱۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده که تقریبا نصف بودجه سال قبل ( ۸۲۰۰ میلیارد تومان) است. همچنین از همین مبلغ قید شده برای خرید تضمینی گندم، ۲۶۱۰ میلیارد تومان خارج از ردیف بودجه‌ای و ذیل مصارف هدفمندی یارانه‌ها لحاظ شده است که به اعتقاد بسیاری از کارشنان اقدامی نسنجیده و در مقابل با سیاست‌های نظیر خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک غذایی است.

در همین راستا، علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس پیرامون کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در بودجه سال ۹۷ گفت: قطعا این موضوع در کمیسیون کشاورزی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ دولت باید دلایل خود را برای این اقدام ارائه کند.

وی ادامه داد: هدف اصلی مجلس این است که منافع کشاورزان حفظ شود. در همین راستا، دولت باید علاوه بر ردیف بودجه سالانه منابع دیگری را هم برای کشاورزان پیش‌بینی کند.

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میانگین سالانه درآمد کشاورزان از محل فروش گندم زیر ۱۰ میلیون تومان است گفت: انتظار ما این است که دولت بهای گندم را افزایش دهد تا کشاورزان درآمد خوبی داشته باشند. دولت نباید با کشاورزان سرسری برخورد کند.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: