رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:

هم اکنون تعدادی دانشجوی خارجی در کشور مشغول به تحصیل هستند، اما این افراد دانشجوی برتر نیستند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: زمانی می‌توانیم وضع دانشگاه‌ها را ارتقا بخشیم که بتوانیم دانشجوی برتر خارجی جذب کنیم و باید برای آن بورس اعطا کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، سید کمال خرازی در نشست هم اندیشی پروژه اقتصاد مقاومتی با موضوع ارتقای پنج دانشگاه و پنج پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی افزود: برای اینکه دانشگاه‌ها رتبه‌های بالاتری در رتبه بندی‌های بین المللی کسب کنند شاخص‌هایی وجود دارد که یکی از آن‌ها جذب دانشجوی برتری خارجی است.

وی گفت: هم اکنون تعدادی دانشجوی خارجی در کشور مشغول به تحصیل هستند، اما این افراد دانشجوی برتر نیستند.

خرازی افزود: برای جذب دانشجوی برتر خارجی شرایط سیاسی، امنیتی و اجتماعی کشور باید مهیا باشد و همچنین ارتباطات بین المللی دانشگاه‌ها و جلوگیری از فرار مغز‌های داخلی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: شیوه‌های آموزشی و پژوهشی یکی از موضوعات بسیار مهم در ارتقای وضع دانشگاه هاست که در این باره تدریس استادان بین المللی، پرداخت حقوق بالا، تدریس به زبان انگلیسی، داشتن برنامه‌های آموزشی، استفاده از فناوری اطلاعات و شیوه‌های جدید آموزشی باید مورد توجه قرار گیرد.

خرازی افزود: برای جذب دانشجوی برتر خارجی باید زیرساخت‌های ملی برای تحقیقات ایجاد و همچنین طرح‌های پیشرو در مرز علم تعریف شود.

نشست هم اندیشی پروژه اقتصاد مقاومتی‏ با موضوع ارتقای پنج دانشگاه و پنچ پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی با حضور رؤسای تعدادی از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در وزارت علوم برگزار شد.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: