سرپرست امور بین‌الملل سازمان غذا و دارو:

ایران تنها کشوری است که برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را اجرا کرده است

سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت اذعان کرد که ایران تنها کشوری است که برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را اجرا کرده و شاید در کشور های دیگر نتوان این برنامه را به راحتی اجرا کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مجید داوری با اعلام این خبر گفت: جلسه ای با نماینده سازمان جهانی بهداشت(who) داشتیم که هدف از این جلسه این بود که با فعالیت های سازمان غذا و دارو در حوزه بیماری های غیرواگیر(NCD) آشنا شود.

وی افزود: در این جلسه دو موضوع در حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه شد؛  مراقبت در مصرف فرآورده های غذایی در جهت کاهش بیماری های غیرواگیر یکی از این موضوعات بود که برنامه های بسیار موثری درسازمان غذا و دارو انجام شده که این موضوع توسط کارشناسان اداره غذا توسط خانم دکتر مسلمی و مهندس کریمیان ارائه شد که نماینده سازمان جهانی بهداشت به خصوص در زمینه نشانگر های رنگی تغذیه ای تحت تاثیر قرار گرفت.
دکتر داوری گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت اذعان کرد که ایران تنها کشوری است که برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را اجرا کرده و شاید در کشور های دیگر نتوان این برنامه را به راحتی اجرا کرد.
وی اظهار داشت: معرفی داروها برای بیماران غیرواگیر(NCD) موضوع دیگر مورد بحث در این جلسه بود که برنامه های خود را در این حوزه تشریح کردیم؛ پوشش بیمه ای این داروها، افزایش پوشش بیمه ای داروهای سرطانی، پایین بودن قیمت داروهای دیابت و قلبی و عروقی در مقایسه با قیمت های جهانی از برنامه هایی بوده که ما در سازمان غذا و دارو انجام داده ایم.
سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و هم در مدیریت این بیماری ها برنامه های فعالی داشته است که به صورت مشروح به نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه دادیم.
دکتر داوری در پایان گفت: برنامه های اجرا شده در حوزه نشانگر های رنگی تغذیه ای توسط دکتر بهروز جنت، مدیر کل سابق فراورده های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از چند سال پیش شروع شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد.
گفتنی است در پایان این جلسه پائول گاروود، نماینده سازمان جهانی بهداشت از یک شرکت غذایی که به صورت موفقیت آمیز نشانگر های رنگی تغذیه ای را در راستای سیاست های سازمان غذا و دارو در جهت آگاهی بخشی به مصرف کننده اجرا کرده بازدید و با مدیران این شرکت گفتگو کرد.
همچنین از یکی از فروشگاه های تهران نیز بازدید و با مردم که در حال خرید بودند گفتگو و تاثیر نشانگر های رنگی تغذیه ای را از زبان مردم شنید.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: