۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
رئیس کمیسیون کشاورزی:

نوسان دامپروری، پایین بودن قیمت خریدتضمینی و پرداخت دیر مبالغ، دلایل کاهش تولید جو و ذرت است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: پرداخت قیمت محصولات جو و ذرت با طولانی شدن زمان مواجه می‌شود و این مسئله عملا علاقه کشاورزی به تولید این محصولات را از بین می‌برد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اکبری در خصوص عدم توجه به تولید نهاده‌های دامی، اظهار داشت: مهم‌ترین انگیزه برای تولیدکننده درآمد، اقتصاد و معیشت است، طبیعتا حمایت از محصولات استراتژیک مخصوصا گندم با قیمت خرید تضمینی بالاتر برای کشاورزان انگیزه بیشتری ایجاد می‌کند تا به تولید این محصول علاقه داشته باشند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از آنجایی که بازده محصول گندم در اراضی کشاورزی از لحاظ تناژ از جو بیشتر و قیمت تضمینی آن نیز توسط دولت بالاتر از جو در نظر گرفته شده است، گفت: کشاورزی برای کشت گندم انگیزه بیشتری دارد.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور در زمینه مصرف محصولات درجه دو مانند جو و ذرت دچار نوسان هستیم، ادامه داد: در سال‌هایی که استقبال بیشتری از محصولات علوفه‌ای می‌شود این محصول نیز با کشش بهتری در بازار خرید مواجه می‌شود.

وی، اضافه کرد: در سال‌هایی نیز که دامپروری به دلایل مختلفی تضعیف می‌شود علوفه تولیدی نیز دچار سردرگمی است و این موارد انگیزه‌های کشاورز را از توجه به این محصولات کم می‌کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خرید تضمینی این محصولات علی‌رغم تضمینی بودن دائما در هنگام خرید دچار چالش است، خاطرنشان کرد: پرداخت قیمت این محصولات با طولانی شدن زمان مواجه می‌شود و این مسئله عملا علاقه کشاورز به تولید جو و ذرت را از بین می‌برد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: