کارگاه آموزشی «آموزش آموزشگران در زمینه عملیات خوب کشاورزی(GAP) برای زنان کشاورز» آغاز به کار کرد

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری گفت: عملیات خوب کشاورزی یک تفکر، اندیشه و یک جهان بینی است که در چارچوب آن می توان به شیوه زیست بهتری دست یافت.

به گزارش عیارآنلاین، کارگاه آموزشی درون کشوری ۵ روزه «آموزش آموزشگران در زمینه عملیات خوب کشاورزی(GAP) برای زنان کشاورز» در قالب برنامه Follow up program دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، با نظارت سازمان بهره وری آسیایی APO و هماهنگی و همکاری سازمان ملی بهره وری ایران، با حضور استاد بین المللی آقای سنگ کیت چان از کشور مالزی، اساتید داخلی،نمایندگان سازمان ملی بهره وری ایران و مسئولان موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی- مهارتی جهاد کشاورزی با حضور ۶۰ نفر شرکت کننده از استانها و ستاد در محل آمفی تئاتر مرکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی حضرت رسول اکرم(ص) دامغان رسما آغاز به کار کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی آموزشگران برای عملیات خوب کشاورزی(GAP) اظهار داشت:عملیات خوب کشاورزی(GAP) تنها یکسری اصول و استاندارهایی نیست که در تولید محصول باید رعایت شود، عملیات خوب کشاورزی یک تفکر، اندیشه و یک جهان بینی است که در چارچوب آن می توان به شیوه زیست بهتری دست یافت.

خانم بنی هاشم افزود:در این رویکرد، رفاه، امنیت و ایمنی انسان‌، آب، خاک، دام و حیات وحش به یک اندازه اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این که عملیات خوب کشاورزی (GAP) اگرچه سابقه طولانی در کشور ما ندارد و حدود یک دهه است که به صورت جدی به آن پرداخته می شود،خاطرنشان کرد:تجربیات ارزشمندی از عملیات شدن اصول و استاندارهای آن در نقاط مختلف کشور وجود دارد که قرار است در این دوره اموزشی به اشتراک گذاشته شود.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: