عضو کمیسیون شوراها:

عدم توجه به مطالبات گندمکاران و فشار بیش از حد منابع‌طبیعی به روستاییان از دلایل استیضاح حجتی است

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: تا زمان تحقق حقوق موکلین خود مسیر استیضاح وزرای کار و کشاورزی را ادامه می‌دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، حسین مقصودی با اشاره به مشکلات دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی که باعث شده برخی نمایندگان به دنبال استیضاح وزرای آن باشند، گفت: عدم توجه وزارت تعاون به مصوبه مجلس در باب بازنشسته شدن روستاییانی که سن آنها به ۷۰ سال رسیده و ۱۰ سال بیمه روستایی پرداخت کرده اند همچنین عدم توجه به بازنشستگان صندوق های بازنشستگی از جمله مواردی است که نمایندگان به دنبال استیضاح وزیر تعاون هستند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: همچنین عدم پیگیری مطالبات تأمین اجتماعی که در ۴ سال اخیر از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده و عملا به سمت ورشکستگی رفت و عدم توجه وزارتخانه به موضوع بیکاری به همراه ۲۶ مورد دیگر از موارد دیگر مورد انتقاد نمایندگان است.

وی همچنین عدم به مطالبات گندمکاران، چغندرکاران، دامداران و فشار بیش از حد منابع طبیعی به روستاییان را از جمله مواردی دانست که باعث شده نمایندگان قصد استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را داشته باشند و اظهار داشت: همچنین عدم توجه به قنوات روستایی و موارد دیگر در حوزه کشاورزی مورد انتقاد بوده است.

مقصودی بر همین اساس تصریح کرد: منشأ اعتراضات اخیر و نارضایتی های مردمی، عدم توجه این دو وزارتخانه به وظایف خود است البته در کنار آن موضوع موسسات مالی و اعتباری نیز بی تأثیر نبوده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از طراحان استیضاح دو وزیر تعاون و جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: طبق وظیفه قانونی و شرعی خود و نظارت بر عملکرد دولت با توجه به کاستی ها و کمبودهای این دو وزارتخانه و گلایه های مردمی این استیضاح را مطرح کرده به هیچ عنوان امضای خود را پس نگرفته ام و پیگیر حقوق موکلین هستم.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: