نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس:

بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پایان یافته است

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از اتمام بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت:‌ بررسی لایحه به دلیل وجود برخی ابهامات طولانی شد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد کاظمی از اتمام بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در نشست امروز دوشنبه (۱۷ دی)‌ کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خبر داد و گفت:‌ این لایحه در اولین هفته پس از اتمام بررسی بودجه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد، البته بررسی لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان به دلیل گستردگی درمدت زمان طولانی انجام شد؛ ضمن اینکه برای رفع برخی نقاط ابهام و مسائل این لایحه کمیته فرعی تشکیل شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهادهایی چون بهزیستی، مرکز پژوهش های مجلس و دستگاه های دیگر نظرات مختلفی در خصوص بررسی برخی مواد این لایحه مطرح کردند، افزود: ‌به ناچار برای دستیابی به نقطه واحد در این لایحه و رفع مشکلات کمیته ای فرعی برای بررسی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی حال حاضر کشور کودک فروشی و افزایش این معضل در جامعه است، تصریح کرد:‌ با توجه به بررسی برخی طرح ها و لوایح خارج از نوبت و تعطیلات مجلس لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تاکنون به پایان نرسیده است، اما به طورحتم موارد باقی مانده تا پایان جلسه امروز کمیسیون بررسی شده و لایحه برای بررسی نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع می شود.

کاظمی با تاکید بر اینکه نقاط مبهم لایحه درحال حاضر رفع شده است، گفت:‌ لایحه ارسالی دولت به دلیل درنظرگرفتن وظایف متعدد بین نهادهای متعدد درحوزه کودکان مشکلاتی را دربررسی ایجاد کرده بود، بنابراین لازم بود همگرایی بیشتری دراین مسیر ایجاد شود؛ بنابراین یکی از علل تاخیر دراتمام بررسی لایحه موارد این چنینی بود؛ ضمن اینکه کمیسیون قضایی و حقوقی تلاش های بسیاری داشت تا ضعف ها رفع شود.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اشاره به اینکه برای هرسازمان و ارگانی وظیفه خاصی درحمایت از کودکان و نوجوانان درنظرگرفته شده است، افزود:‌ اما قوه قضاییه وظیفه اصلی نظارت بر کودکان و نوجوانان دارای مشکل را برعهده دارد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: