سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

در سال آینده اعتباری برای واردات بنزین در نظر نمی‌گیریم

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: مجلس به پالایش و پخش پیغام داد در سال آینده اعتباری برای واردات بنزین در نظر نمی‌گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، اسدالله قره خانی شب گذشته در جلسه اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: مسئولان پالایشگاه گزارش های خوبی به اعضای کمیسیون ارائه دادند و در حال حاضر فاز یک پالایشگاه، تولید بنزین دارد و در حدود ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در این پالایشگاه تولید می شود و درصدد هستند که بنزین یورو ۵ تولید کنند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی پالایش می کند، افزود: عمدتا بالغ بر ۶۰ درصد تولیدات این پالایشگاه بنزین و مابقی تولید گازوییل، ال.پی.جی و سایر فرآورده ها است و روند فعالیت پالایشگاه نیز مسرت بخش است.

وی ادامه داد: اگر چه زمان طولانی برای افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس اختصاص یافت و دائما در خبرها زمان های مختلف برای تولید بنزین در این پالایشگاه عنوان می شد، اما اکنون خوشبختانه بنزینی که در پالایشگاه تولید می شود ظرفیت آن را دارد که استاندارد یورو ۵ را دریافت کند.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان پالایشگاه ستاره خلیج فارس قول دادند که تا پایان سال فاز دوم پالایشگاه بهره برداری شود، یادآور شد: در حال حاضر بخش زیادی از اقدامات فاز دوم همانند تقطیر انجام شده و تا آغاز سال جدید بخش دوم نیز به بهره برداری می رسد و در آن زمان می توان مطمئن شد که دیگر نیازی به واردات بنزین نداریم.

وی افزود: مواد تولیدی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس بالاترین کیفیت و استانداردها را دارد که می تواند بسیاری از مخاطرات زیست محیطی در کشور را مرتفع کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس به پالایش و پخش پیغامی داد مبنی بر اینکه در سال آینده رقمی برای واردات بنزین در لایحه بودجه در نظر گرفته نشده است و پالایشگاه باید به نقطه تامین نیازهای بنزینی کشور برسد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: