۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
مدیرعامل اتحادیه عشایر:

شرکت پشتیبانی امور دام باید نهاده‌های دامی را با قیمت پایین به دامداری‌ها بفروشد

در شرایطی که قیمت نهاده‌ها در بازار به طرز چشم‌گیری بالا رفته است، اتحادیه‌ها و تشکل‌های عشایری با وام‌های با سود چهار درصد نهاده مورد نیاز این بخش را در اختیار دامداران قرار داده است تا از بحران خارج شویم.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل اتحادیه مرکزی عشایر ایران گفت: افزایش قیمت نهاده‌ها، بی‌ثباتی زیادی را در بازار به‌وجود آورده است؛ به‌گونه‌ای که قیمت برخی نهاده‌ها نجومی بالا رفته است.

سیدجلیل میرزاهد افزود: دامداران و مرغداران مجبور هستند برای تأمین غذای دام‌های خود نهاده را با قیمت بالا خریداری کنند، اما نقش اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در شرایط حاضر بسیار اثربخش بوده، زیرا وام‌هایی که با کارمزد چهار درصد و با یک سال تنفس و دوره بازپرداخت پنج‌ساله در این بخش وجود دارد، توانسته است ملزومات مورد نیاز دامداران را تأمین کند.

وی بیان کرد: کمک‌های سازمان امور عشایر و سایر بخش‌های دولتی برای جلوگیری از ورود دام‌های مولد به کشتارگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است، زیرا تاکنون اجازه ندادیم که تجربه سال‌های گذشته تکرار شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی عشایر ایران ادامه داد: در حال حاضر قیمت دام از ۲۰ هزار تومان به حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان رسیده است و نهاده همچنان با قیمت یک‌هزار و ۲۸ تومان پیشتازی می‌کند.

میرزاهد تأکید کرد: لازم است شرکت پشتیبانی امور دام نیز در این حوزه فعال‌تر عمل کند و به جای آنکه همچون قیمت بازار محصولش را عرضه کند، جوی مصرفی دامداری‌ها را با قیمت پایین و در حد ۹۰۰ تومان بفروشد و مابه‌التفاوت آن نیز توسط دولت پرداخت شود تا بدین‌ترتیب دامداران مجبور نشوند با قیمت بالا نهاده‌های مورد نیاز را خریداری کنند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: امیدواریم که هرچه سریع‌تر آرامش به بازار نهاده‌ها بازگردد تا عشایر و سایر دامداران کمتر دچار مشکل شود.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: