عضو کمیسیون کشاورزی:

بخش کشاورزی با ۱۴درصد از تولید ناخالص داخلی تنها ۵درصد از اعتبارات را به خود اختصاص داده‌است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: رئیس جمهور از عملیاتی شدن ۳۴ درصد لایحه بودجه سال ۹۷ خبر داده اما لایحه ای که عملیاتی نباشد به چه درد می خورد.

به گزارش عیارآنلاین، علی ابراهیمی با اشاره به اینکه مردم در جریان جزییات لایحه بودجه سال ۹۷ قرار گرفته اند، اظهار داشت: اینکه جامعه از ریز بودجه مطلع هستند به شفاف شدن این لایحه کمک می کند اما کافی نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می رود که جداول بودجه در قالب برنامه ارائه شود تا محتوای آن قابل تجزیه و تحلیل قرار گیرد، با شرایط کنونی لایحه بودجه نمی توان با نگاه سطحی کلیات آن را فهمید و درخصوص شفافیت آن ارزیابی ارائه داد.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم شورای اسلامی، با تاکید براینکه اقدام دولت برای در جریان قرار گرفتن مردم از ریز لایحه بود، موثر بوده است، بیان داشت: شفافیت در فعالیت های اقتصادی و هزینه کردها تعریف می شود، به عبارتی مردم ضمن اینکه در جریان تخصیص بودجه و اعتبارات قرار می گیرد لازم است در جریان نحوه هزینه کردها نیز قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه دولت در برنامه ششم مکلف به تعریف سامانی جهت ثبت و ضبط امور شده است، گفت: اگراین سامانه راه اندازی و در اختیار عموم قرار بگیرد می توان گفت به سمت شفافیت گام برداشته ایم و هم  اطمینان مردم کسب و هم از میزان تخلفات کاسته می شود.

ابراهیمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به موضوع عملیاتی شدن لایحه بودجه، اظهار داشت: رئیس جمهور از ۳۴درصد عملیاتی شدن لایحه بودجه سال ۹۷ خبر داده اما این نکته مطرح است لایحه ای که عملیاتی نباشد به چه دردی می خورد.

این نماینده مجلس با اشاره به فقرزدا بودن بودجه سال ۹۷، توضیح داد: دولت تلاش دارد با سوق دادن یارانه نقدی به خانواده های تحت پوشش بهزیستی و امداد امام خمینی در جهت اجرای عدالت اجتماعی گامی بردارد که اگر عملیاتی شود می توان گفت فاصله طبقاتی با حدودی کاسته می شود.

بی توجهی به بخش کشاورزی در بودجه سال ۹۷

وی با بیان اینکه اعتبار حوزه کشاورزی در بودجه متناسب با سهم این حوزه با بخش درآمد ناخالص ملی نیست، توضیح داد: بیشتر از ۱۴ درصد تولید ناخالص ملی با بخش کشاورزی است  اما تنها ۵ درصد اعتبارات به این بخش تعلق می گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: بخش کشاورزی به حمایت بیشتری برخوردار است به طور مثال اگر در جریان گرانی تخم مرغ که به دلیل بیماری آنفولانزا بود، مدیریت می شد و امکانات به موقع در اختیار قرار می گرفت آسیب کمتری وارد می شد، بنابراین همچنان این بخش مورد بی توجهی از نظر ردیف اعتباری است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: