عضو کمیسیون کشاورزی:

استیضاح حجتی به دلایل عدم تعادل در بازار و وجود رانت در واردات محصولات کشاورزی کلید خورد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: باتوجه به مشکلات موجود در بخش کشاورزی از جمله مباحث الگوی کشت، عدم تعادل در بازار و رانت‌های موجود در زمینه واردات مخصوصا در بخش دولتی باعث شد تا استیضاح وزیر کلید زده شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی وقف‌چی درخصوص طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: با عنایت به اینکه شخصا در زمان رای اعتماد و معرفی وزرا به ایشان رای مثبت نداده‌ام و این مسئله را به آقای حجتی نیز اعلام کرده‌ام با حضور وی در این سمت مخالف هستم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی در گذشته قول‌های دادند که مقرر شد تا نیروهای جدیدی را جایگزین افراد حاضر در وزارتخانه کند و از پتانسیل و جوانی آنها استفاده نماید که متاسفانه چنین اتفاقی صورت نگرفت، گفت: زبان امروز دنیا علم و ارتباطات است و باید از یک زبان علمی در حوزه‌های مختلف برخوردار باشیم، وجود بیش از ۸ هزار هیات علمی در کشور نشانگر ظرفیت بالای جامعه در زمینه کشاورزی دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: باتوجه به مشکلات موجود در بخش کشاورزی از جمله مباحث الگوی کشت، عدم تعادل در بازار و رانت‌های موجود در زمینه واردات مخصوصا در بخش دولتی باعث شد تا از کمیسیون کشاورزی استیضاح وزیر کلید زده شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان با تاکید بر اینکه از طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی تاکنون استقبال خوبی صورت گرفته و ۵۰ درصد از اعضای کمیسیون کشاورزی این طرح را امضاء کرده‌اند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که وزیر جهاد کشاورزی قبل از حضور در مجلس استعفا خود را تقدیم کند زیرا این مسئله به‌نفع وی است.

متن استیضاح وزیر به شرح ذیل است:

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی صفحه یک
استیضاح وزیر جهاد کشاورزی صفحه دو
استیضاح وزیر جهاد کشاورزی صفحه سه

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: